Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Odlełości / podróżowanie po Starym Świecie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalleb
Przepatrywacz
Przepatrywacz

PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 19:33    Temat postu: Odlełości / podróżowanie po Starym Świecie. Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam, jako że nowym gościem w zamku jestem.

Pytam zatem, jak długie bywają wasze podróże z miasta do miasta. Dajmy na przykład podróż Nuln - Altdorf. Pytanie to kieryje zarówno do GM jak i BG. Jestem ciekaw jakie modyfikatory bierzecie pod uwagę, oczywiście pomijam spotkania z zielonymi "nieprzyjaciółmi" ???

Z góry dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ostatnio gram złym mrocznym elfem magiem o imieniu Horazon. Ja obudziłem się wśród pustych flaszek po wódce Very Happy w lesie niedaleko sporego imperialnego miasta Lance, między Górami Środkowymi a Kislevem. Podróż z głębi lasu do miasta zajęła mi około dwóch dni. Nikogo po drodze nie spotkałem.

Mój kumpel z drużyny również "znalazł się", tym razem w Górach Środkowych i również podążył do Lance. Odległość podobna a prawie dwa razy dłuższy czas drogi. Żadnych spotkań.

Potem wybraliśmy się na południe, nad rzekę Talabek. Potem wzdłuż niej konno do Talabheim. W sumie około 5 dni na drogę. Żadnych spotkań. Nie pytajcie mnie jakim cudem. Razz

Na koniec mam do podania ostatnią podróż: Talabheim-Altdorf. Tu spłynęliśmy barką rzeczną wprost do Doków Portowych Altdorfu. Łącznie rzeczna podróż zajęła dwa czy trzy dni bez spotkań. Teraz mamy wyruszyć z wyprawą do północnego Kislevu. To już nie będą dwa, trzy dni. Very Happy

Trochę się rozpisałem. Wnioski wyciagnij samemu. Ja uważam że podróż to kwestia szybkości poruszania się, zaprowiantowania, klimatu i środka transportu. Oprócz tego gęstość terenu (tzn. naszprycowanie przeszkodami), krętość drogi i jej stan. Do teog spotkania.
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 00:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam, ale nie pamiętam skąd, poniższy wykaz odległości pomiędzy miastami Imperium. Co do tempa podróży i modyfikatorów stosuję zasady opisane w Wewnętrznym Wrogu (1ed).

ODLEGŁOŚCI:
Odległości podane poniżej dotyczą podróży głównymi drogami lądowymi i wodnymi pomiędzy miastami Imperium oraz Marienburgiem. Niektóre miasta połączone są kilkoma szlakami, dlatego wartość odległości odnosi się do najkrótszych i możliwie bezpośrednich połączeń.

ALTDORF: Altdorf-Marienburg: 688 kilometrów w z prądem Reiku.
Altdorf-Middenheim: 544 kilometry lądem.
Altdorf-Zgromadzenie: 432 kilometry w górę Rzeki Reik do Nuln, później kolejne 432 kilometry w pod prąd Aver lub 640 kilometrów lądem.
Altdorf-Nuln: 432 kilometry w górę Rzeki Reik.
Altdorf-Talabheim: 560 kilometrów w górę Rzeki Talabeck.

MARIENBURG: Marienburg-Altdorf: 688 kilometrów w górę Rzeki Reik.
Marienburg-Middenheim: 704 kilometry lądem.
Marienburg-Zgromadzenie: 688 kilometrów w górę Rzeki Reik do Altdorfu, 432 kilometry pod prąd Reiku do Nuln, później kolejne 432 kilometry w górę Rzeki Aver lub 640 kilometrów lądem.
Marienburg-Nuln: 688 kilometrów w górę Rzeki Reik do Altdorfu, następnie 432 kilometry w górę Rzeki Aver.
Marienburg-Talabheim: Najpierw 688 kilometrów w górę Rzeki Reik do Altdorfu, następnie 560 kilometrów w górę Rzeki Talabeck lub 704 kilometrów lądem do Middenheim i dalej 624 kilometry lądem.

MIDDENHEIM: Middenheim-Altdorf: 544 kilometry lądem.
Middenheim-Marienburg: 704 kilometry lądem.
Middenheim-Zgromadzenie: 544 kilometry lądem do Altdorfu, następnie 432 kilometry w górę Rzeki Reik do Nuln, i 432 kilometry w górę Rzeki Aver lub 640 kilometrów lądem.
Middenheim-Nuln: 544 kilometry lądem do Altdorfu i 432 kilometry w górę Rzeki Reik do Nuln.
Middenheim-Talabheim: 624 kilometry lądem.

ZGROMADZENIE: Zgromadzenie-Altdorf: Najpierw 432 kilometry w z prądem Aver lub 640 kilometrów lądem do Nuln, następnie 432 kilometry w dół Rzeki Reik do Altdorfu.
Zgromadzenie-Marienburg: Najpierw 432 kilometry w dół Rzeki Aver lub 640 kilometrów lądem do Nuln, następnie 432 kilometry w dół Rzeki Reik do Altdorfu, i 688 kilometrów w dół rzeki Reik do Marienburga.
Zgromadzenie-Middenheim: Najpierw 432 kilometry w dół Rzeki Aver lub 640 kilometry lądem do Nuln, następnie kolejne 432 kilometry w dół Rzeki Reik do Altdorf, i 544 kilometrów lądem do Middenheim.
Zgromadzenie-Nuln: 432 kilometry w dół Rzeki Aver lub 640 kilometrów lądem.
Zgromadzenie-Talabheim: Najpierw 432 kilometry w dół Rzeki Aver lub 640 kilometrów lądem do Nuln, następnie 432 kilometry w dół Rzeki Reik do Altdorfu, i 560 kilometrów w dół Rzeki Talabeck.

NULN: Nuln-Altdorf: 432 kilometry w dół Rzeki Reik.
Nuln-Marienburg: 432 kilometry w dół Rzeki Reik do Altdorfu, następnie kolejne 688 kilometry z prądem Reiku do Marienburga.
Nuln-Middenheim: 432 kilometry z prądem Reiku do Altdorfu, następnie 544 kilometrów lądem.
Nuln-Zgromadzenie: Najpierw 432 kilometry w górę Rzeki Aver lub 640 kilometrów lądem.
Nuln-Talabheim: 432 kilometry w dół Rzeki Reik do Altdorfu, następnie 560 kilometrów w górę Rzeki Talabeck.

TALABHEIM: Talabheim-Altdorf: 560 kilometrów w dół Rzeki Talabeck.
Talabheim-Marienburg: 560 kilometrów w dół Rzeki Talabeck do Altdorfu, następnie 688 kilometrów w dół Rzeki Reik.
Talabheim-Middenheim: 560 kilometrów w dół Rzeki Talabeck do Altdorf, następnie 544 kilometry lądem.
Talabheim-Zgromadzenie: Najpierw 560 kilometrów w dół Rzeki Talabeck do Altdorfu, następnie 432 kilometry w górę Rzeki Reik do Nuln, i 432 kilometry w górę Rzeki Aver lub 640 kilometrów lądem.
Talabheim-Nuln: 560 kilometrów w dół Rzeki Talabeck do Altdorfu, potem 432 kilometrów w górę Rzeki Reik do Nuln.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd wziąłeś takie odległości? Powinno się je skrócić dla dobra graczy i MG o jakieś 50-100km. Podróż ze Stirlandu (gdzie leży kraina Zgromadzenia) do Altdorfu to zwyczajna katorga. RPG nie może nudzić zbyt długą drogą od miasta do miasta. Ale to tylko moje zdanie.
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy pamiętać,że Imperium jest dużym państwem. W naszym świecie obejmowałoby Polskę, Niemcy, Czechy, Słowację, Austrię, Rumunię, Szwajcarię i Bułgarię (mniej więcej).
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez quidamcorvus dnia Pią Maj 26, 2006 21:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Orrendil
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo miła rzecz, ten spis odległości.. Ja na ogół sam sobie wymyślam jaki czas mija w dalekiej drodze. Rzeczywiście, podane odległości są ogromne, ale rzeczywiście Imperium jest olbrzymie, co jest przypominane, jeśli tylko czyta się coś o jego geografii. No, ale mając te odległości i wykaz szybkości podróżowania pewnymi środkami transportu, np z WeWa, można sobie ustalić długość podróży..
Chociaż nie wiem, czy będę to stosował, raczej wygra lenistwo i dalej, jeśli BG podróżować będą z Kreutzhofen do Middenheim, to sobie wymyślę, jak dużo czasu na taką podróż. Niezbyt lubię takie długie podróże, wolę powiedzieć, że mija tyle a tyle, pieniędzy tyle a tyle to kosztuje i ewentualnie rozegrać co ciekawsze spotkania. Wy też tak robicie?
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z chęcią bym tak prowadził, że podróż zajmuje "tyle a tyle" i kosztuje ileś tam... Ale Gracze chcą mieć opowiedziany każdy dzień z życia ich postaci. Podczas wyprawy do Arabii mało mnie krew nie zalała. Dobrze że chociaż wspominają ją miło.
Orrendil
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, nie wyobrażam sobie robić tak szczegółowo podróży do Arabii.. Ja oczywiście nie robię tak ogólnie i abstrakcyjnie wszystkich podróży, tylko te najdalsze. Często wygląda to tak, że mówię, jak dzień minął, a pobyt w zajeździe lub obozie na noc odgrywamy. Takie podróże, które trwają mniej, niż tydzień robię szczegółowo..
Heh, musiałem się usprawiedliwić, żeby nie wyglądało to tak, że ktoś mówi:
-to ja jadę do Carroburga.
-68 szylingów za powóz, 20 za jedzenie. No, minęło 6 dni, jesteś.
Nie, nie, nie, tak to nie wygląda Smile [/b][/i]
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: