Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Imperium - Reikland
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opatulony grubą odzieżą zagłębiłem się w sale pałacu Imperatora. Czy tego właśnie pragnie przyszły monarcha? Dzikich ludzi, mrozu, mordu i anarchii? Nie. Przyszły Imperator ma w rzyci Imperium i czemu tu się dziwić? Mój kraj to bryła lodu, którą nie rozmrozi jedynie żar patriotyzmu. Tu potrzeba czegoś potężniejszego... Oto moja misja. Odzyskam swój kraj.

Wychodzę z pałacu i ruszam ku zachodniej bramie miasta, przede mną długa podróż. Na szczęście dalej będzie już tylko cieplej.

Wędruje z miasta do miasta, na południe, coraz dalej. Wiem, że to niebezpieczna podróż zatem wróżę codziennie, a od zabitych agresorów zabieram dobra (pieniądze, drobny ekwipunek, który będę mógł sprzedać). Stopniowo odrzucam grube ubranie, w końcu im dalej na południe tym temperatura podwyższa się.

Obym w spokoju doszedł do Miragliano.
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM

Opuściłeś opustoszały Pałac Imperatora i wkrótce sam Altdorf poprzed południową bramę.

Zagłębiłeś się w Las Reikwald, naznaczony mrozem. Jest on o tyle silniejszy, że z Gór Szarych spływają mroźne wichry.

Dzięki swoim wróżbom, byłeś w stanie ominąć różnorakich przeciwników oraz przyspieszyć podróż. W tydzień, dotarłeś do Wissenlandu. Do Przeskoku w tym tempie dojdziesz za kolejny tydzień.

Będziesz musiał w Wissenlandzie solidnie uzupełnić zapasy. Już ci się kończą, więc muszą wystarczyć na ten tydzień pobytu w Imperium i przeprawę przez góry.

Wróżby pokazują, że bez ciepłych ubrań czeka cię śmierć z zimna w górach. Zresztą, nawet i bez tego nie masz sił ich zrzucić z siebie.

Nuln jest opanowane przez hordy Tzeentcha. Urządzili tam sobie fortecę i "stolicę" ich nowego "państwa". Jak się okazuje, Chaos wziął dzielnice Imperium w posiadanie i zaczyna na nich się organizować.

Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nie zrobię zakupów w Nuln... Tylko nie rozważny szaleniec wkroczył by do miasta pełnego wyznawców Tzeencha.

Widoki, które napotykam oraz samo Nuln utwierdzają mnie w przekonaniu, iż dobrze postąpiłem wyjeżdżając z Nipponu - na co taki kraj nowemu Imperatorowi. Vereno, dzięki ci za dar logiki oraz szersze wejrzenie na świat niż ci, którzy dalej szukają Imperatora.

Omijam Nuln szerokim łukiem. Gdybym spotkał ludność, trafił na osadę zakupuję jedzenie. Ponadto, jeśli dostrzege zwierze niedotknięte skazą Chaosu, poluje na nie. Myślę, że Błyskawica zabije zająca...

Idę dalej.
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 01:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM

Ominąłeś Nuln szerokim łukiem, jednak wróżby i instynkt podpowiada ci, że Tzeentchianie w jakiś sposób wykryli ciebie. Wysłali za tobą drużynę, która ma ciebie zlikwidować.

Dotarłeś do jakiejś mniej znanej wioski dwa dni drogi na południowy zachód od Nuln. Tutejsi mieszkańcy wciąż uważają się za obywateli Imperium i nie chcieli, bądź nie mogli opuścić swego domu.

Żyją w trudzie, lecz dostosowali się w miarę do nowych warunków. Odpierali ataki Chaosu... aż do teraz.

Wieśniacy dali ci sporo zapasów, starczających na cały Wissenland i Przeskok w zamian za resztę twego złota i niepotrzebnych przedmiotów. Byli hojni, bo wiedzą że zginą.

Ku nim, prócz drużyny która cię ściga, ściąga pokaźna grupa uderzeniowa Tzeentchian.

Wiedzą że jesteś magiem, niektórzy nawet cię rozpoznają jako założyciela Ligi. Jedni błagają, byś dołączył do obrony wsi, inni pogodzili się z losem.

Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łza zakręciła mi się w oku... I dzięki takim ludziom Imperium powstanie na nogi.

Odrzuciłem swoje tobołki w chacie lub karczmie. Opatulułem się odzieżą i, jeśli była taka możliwość, wygrzałem się przy ogniu. Nie zostawię ich, nie zostawie swoich.

Nie teraz, spoglądając na twarze tych ludzi widzę te wartości, których dawno temu broniłem. Czuję wewnętrzne ciepło, które podpowiada mi by zostać i bronić tych ludzi - może to właśnie taki koniec zgotował mi los?

- Godząc się na śmierć, godzicie się na upadek Imperium - powiedziałem do grupki zebranych w okół mnie. - Bowiem to dziś WY jesteście Imperium! Dziś jesteście moimi braćmi poprzez oręż. Chwyćcie za broń jako ja chwytam. Stanę do obrony wioski. Razem z wami.

Ponownie łza zakręciła się w moim oku.

Sposobię się do potyczki, rzucam na siebie czary ochronne: Proroctwa Amul, Łaskę Losu, Przeczucie. Używam także czarów by przewidzieć ruchy Tzeenchan, będzie trudno, będzie bardzo trudno.

Sprawdzam stan techniczny struktury obronnej wioski, staram się w pełni wykorzystać te elementy. Spośród mieszkańców wioski wybieram ludzi, którzy znają się na zielarstwie, medycynie itd. Osadzam w ich jednym, dużym domu by tam mogli zajmowac się rannymi.

Tuż przed bitwą, staram się natchnąć magią oręż niektórych wieśniaków, a sam w prawicy trzymam katane, a w lewej dłoni magiczną laskę.
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM

Pod twoją komendą, wieśniacy odzyskali wigor. Zebrali zapasy, utworzyli szpital i zgrupowali się w konkretną formację obronną. Po przygotowaniach nadeszła bitwa. Atak Tzeentchian, głównie poganiaczy z różnymi zwierzoludźmi, mutantami i bestiami, spotkał się z zażartym oporem Imperialistów.

Do tego doszedł atak niewielkiej drużyny "poszukiwaczy przygód" od Tzeentcha, którzy nadeszli od północy.

Mimo beznadziejnej sytuacji, udało wam się wygrać. Głównie dzięki twojej magii. Rozbiliście obie grupy, nikt z Tzeentchian nie ostał się żywy. Wielu jednak zginęło, inni zostali ranni, otruci czy chorzy.

Wtedy nadeszli oni.

Lu Meng - brat Lu Xuna którego zabiłeś w Nipponie, ścigał cię do tej pory, porzucając służbę w Cathayu. Dołączył w tym celu do kolejnych wrogów Imperium i otacza go magia Cienia.

Razem z nim bowiem przybyli nieumarli i demony kontrolowane przez dwóch liszów. Rozpoznajesz ich. To Valtharys, który najwyraźniej został wskrzeszony przez swojego mistrza... oraz Volker. Teraz nazywa się "Wittgar", lecz wiesz że to on.

Wykrzykując imię Konstanta Drachenfelsa, wrogowie ruszyli do ataku. Sporo udało wam się odesłać w niebyt, ale ostatecznie wioska nie miała żadnych szans, a ciebie położyli trzej wrodzy czarnoksiężnicy naraz.

Najgorsze jest to, że do Ogrodów Morra nie dane ci będzie odejść i służyć będziesz tym, którzy przyczynili się do upadku Imperium.

Z tą bolesną myślą, zginąłeś od ran, a wioska została całkowicie zdruzgotana. Wszyscy jej mieszkańcy zginęli i dołączyli do armii truposzy...

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41
Strona 41 z 41

Skocz do: