Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
WFRP 2 - rzut okiem na podręcznik

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Dział ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Sro Cze 15, 2005 14:27    Temat postu: WFRP 2 - rzut okiem na podręcznik Odpowiedz z cytatem

Dziś z Nagashem zerwaliśmy się z lekcji.. pojechaliśmy do Wawy na rundke po sklepach ksiażkowo rpegowych..
U braci Faberów (wydawca polskiej edycji mlota bitewnego), bo gdzieżby indziej, dorwaliśmy się do anglojęzycznej wersji podręczników.. Podstawka odrzuciła mnie swoją wielkościa (około 1/3 wielkości podrecznika do pierwszej edycji Crying or Very sad) więc zająłem się dodatkiem o nazwie "Old World Bestiary". Po 5 minutach spedzonych z tym tomem moge stwierdzić że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika Młota. Nie ważne czy zostajecie na pierwszej edycji i nie kupujecie podstawki do "dwójki", czy chcecie kupić podstawke, "Bestiariusz" po prostu trzeba mieć! Pierwsza połowa tej książki to czyste opisy, zero statystyk potworów, natomiast druga cześć o nazwie "Dla MG" zawiera głównie statystyki i skrótowe opisy lub coś podobnego... Nie moge powiedziec dokładnie bo w tym sklepie nie da się usiąść i poczytać.. Niestety...
Podsumowująć. "Bestiariusz" jest tomem w stylu "zalep połowe książki łatwo rwącą się taśmą ze swoim podpisem i daj graczom ze słowami "Jak to będzie zerwane to wiecej ze mna nie gracie!". Tom obowiązkowy i dla starych wyjadaczy i dla nowych Warhammerowców. Polecam!

Za opis podstawki nie mam czasu się brać.. Było tyle już jej recenzji, że wszystcy chyba wiedzą o niej tyle co ja... Chociaz ja ją już pomiętosiłem w swoich łapkach Twisted Evil. Ogólnie jest bardzo ładnie ilustrowana, jest dużo nowych profesji, są dwie nowe statystyki, o których za dużo nie wyczytałem... Wynikają z innych statystyk, jedna z wytrzymałości i robi, chyba, za pierwszo edycyjną wytrzymałość, właśnie, w roli odejmowania obrażeń... Albo coś w tym stylu.. A druga podobnie tyle, że dotyczy siły... Nie mówie nic więcej bo nie chcę wprowadzić was w błąd.. I Uwaga rozwiewam plotki na temat wprowadzenia nowych ras do podrecznika głownego (właściwie to do podrecznika gracza...). Są tam tylko: ludzie, halflingi, krasnoludy i elfy (chyba leśne Twisted Evil wolałem nie czytać Twisted Evil)

Copyright (C) 2506 Wilkołak
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu

PostWysłany: Sro Cze 15, 2005 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do recenzji to ja bardziej zająłem się podstawą i powiem że żeczywiście rozczarowały mnie jej rozmiary około 250 str. (choć mogłem się pomylić). Ale wszystko nadrabiają rozdziały Magii i Profesji. Jak już było powiedziane w II ed. jest wiele nowych profesji, ale nie moge powiedzieć jakich, bo nie jestem zbyt dobry z ang. A co do możliwości zakupu w warszawie to wszystkie sklepy powinny mieć podstawe na końcu czerwca a początku lipca czyli mniej więcej między 25 czerwca ,a 3-5 lipca. ( Dla Zamku Drachenfels mówił Nagash Mix Kolanko. Very Happy )
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Sro Cze 15, 2005 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nagash napisał:
( Dla Zamku Drachenfels mówił Nagash Mix Kolanko. Very Happy )

LoL

a co do daty pojawienia sie w sklepach... na copernicusie pisali ze wfrp2 PL do sklepow trafi w okolicach 25 czerwca
Gorigon
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Wto Cze 28, 2005 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już mam podręcznik po polsku Wink Ładnie ilustrowany ale na pierwszej stronie z podziękowaniami jest tak :

Podziękowania dla : bla bla bla......
Special Thanks: bla bla bla......

Czy jest to zrobione specjalnie czy to niedopatrzenie ??

Ale ogólnie walka mi się podoba jest rozbudowana. Ale bardzo mały bestiariusz.
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Wto Cze 28, 2005 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Specjalnych podziekowaniach są wymienieni Polacy, a w special thanksach Angole... Sam nie wiem... Ale raczej niedopatrzenie...
Gregg
Gość

PostWysłany: Sro Cze 29, 2005 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadne tam niedopatrzenie. Podziękowania dla Anglików są po ichniemu, żeby mogli zrozumieć, że im dziękujemy. Powszechnie stosowana praktyka.

Gregg
Powrót do góry
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 11:14    Temat postu: 1 + i 1 - Odpowiedz z cytatem

Moze jestem dziwny, ale ja sie rozplywam nad 2 stronami z podrecznika glownego. Chodzi mi o ta koloropwa mapke,a dokladniej o tekst obok niej, na wszytkich bogow!!! ten kto to napisal i (lub) przetlumaczyl powinien dostac Zajdla! :p:p Ten tekst powinien byc wizytowka drugiego mlotka, znakomicie oddaje klimat swiata.
Za to w/g mnie Coper nie postaral sie z ta "wspaniala" niespodfzianka ktora dostawalo sie w przedsprzedazy. Plakat z okladka z podrecznika glownego. Z napisem w stylu: A czy ty stworzyles juz swojego bohatera?... Sory ale dla mnie to totalna porazka...
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 13:45    Temat postu: Re: 1 + i 1 - Odpowiedz z cytatem

Losiu888 napisał:
Moze jestem dziwny, ale ja sie rozplywam nad 2 stronami z podrecznika glownego. Chodzi mi o ta koloropwa mapke,a dokladniej o tekst obok niej, na wszytkich bogow!!! ten kto to napisal i (lub) przetlumaczyl powinien dostac Zajdla!

Dziękuje! Wystarczy mi Twoje uznanie Smile

Gregg
Powrót do góry
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdy przegladalem podrecznik po raz wtory zauwazylem pewien smaczek. mapka imperium na str 226, przypomina (w/g mnie nawet bardzo) dzisiejsza Polske Smile, nic tylko hel domalowac :p
PS. moznaby usunac post goscia, poniewarz dyskusja na ten temat toczy sie w innym temacie
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powrót do góry
Koczek

PostWysłany: Nie Lip 24, 2005 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko skoro ang. bestiariusz już jest to kiedy bedzie polski. Jeśli nie wiecie gdzie moge szukać odpowiedzi. I jeszcze jedno czy można go będzie kupić w przedp łacie? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu

PostWysłany: Pon Lip 25, 2005 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy, że wejdziesz na forum Copernicusa www.cc.fora.pl i w temat dodatki tam gdzieś pisali w przybliżeniu daty wydania dodatków.
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Pon Lip 25, 2005 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno będzie można kupić go w przedpłacie... będzie pod koniec sierpnia lub na początku września... przynajmniej tak pisali na CopCorpie...
Koczek

PostWysłany: Pon Lip 25, 2005 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki. Very Happy Wiadomość sie przyda czeba kase szykować Smile Jeszcze raz dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Dział ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: