Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wybieranie czy Losowanie? O to jest pytanie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Dział ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 12:18    Temat postu: Wybieranie czy Losowanie? O to jest pytanie Odpowiedz z cytatem

Chciałbym abyście w tym temacie podzielili się ze mną swoimi odczuciami co do tego czy lepiej profesje wybiereć czy też losować.
Niedługo będe prowadził sesje dla graczy którzy jeszcze w Warhammera nie grali dlatego chciałbym wiedziec co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Crovax
Przepatrywacz
Przepatrywacz

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem obydwie metody maja swoje plusy i minusy, losowanie wprowadza nutke podekscytowania i niepewnosci z pewenością spodoba się gracza ale trzeba uważać bo niektore profesje są trudne do odgrywania dla osób stawiających pierwsze kroki na bezdrozach Starego Świata (np. zabojca Trolli ). Wybieranie postaci jest o tyle dobre że gracz może zaplanować swoja droge rozwoju, sądze że jest to rozwia zanie dobre dla osob nieco zaznajomionych z grą.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro prowadzisz świeżym rybkom to absolutnie losowanie. Niech czują niepewność. Niech nie myślą że wszystko wiedzą, niech czują respekt przed MG. Wybieranie profejsji jest dla graczy zaawansowanych takich co mniej więcej wiedzą już co i jak. Absolutnie jestem za tym żeby twoje świeże ryby losowały.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hektor
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowicjusze powinni losowac, bo sie skonczy na tym, ze beda przez dwie godziny slinic sie nad profesjami Razz , po czym na nic sie nie zdecyduja... Oczywiscie jesli uznasz, ze wylosowana profesja jest dla gracza nieodpowiednia, to kaz mu rzucac jeszcze raz - niech wie, kto rzadzi Very Happy
Powrót do góry
Orrendil
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram - losowanie dla świeżych graczy, wybieranie dla tych zbutwiałych;) Losowanie ma też ten plus, że np. Helmut, który chce być rycerzem, może być na początku rybakiem, a nie od razu giermkiem.
KaKa

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy moim graczom zaproponowałem czy chcą wybierac czy losowac. Odpowiedzieli chórem ze losowac, mówili ze to dodaje klimatu. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zedd
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy, że gracze krótko grają - albo są jeszcze młodzi. Albo i jedno i drugie - zrozumieją potem jaka jest różnica..
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm! Ja bym też popierał losowanko. Gdy ja dostaje "zółtodziobów" poprostu najpierw losujemy charakterystykę a później czytam im powoli dostępne profesje i sami wybierają kim chcą być. Nie pozwalam im natomiast patrzeć za pierwszym razem w rozwinięcia a nawet im nie tłumaczę o co chodzi. Oczywiście czasem losują...
Patiomkin
Strażnik
Strażnik

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2005 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że losowanie profesji dodaje realizmu. Myślę że świat Warhammera ma wiele wspólnego z naszym średniowieczem, a w średniowieczu syn wykonywał taki zawód jak ojciec lub taki jak ojciec mu wybrał i nie miał nic do gadania. Dopiero po pewnym czasie mógł profesję zmnienić. Umiejętności także nabywał od ojca, a przecież nie wybierasz w jakiej rodzinie się urodzisz. Oczywiście można zaakceptować kilka wyjątków. Np.: BG uciekł w młodości z cyrkiem (jeżeli gracz chce być cyrkowcem), lub jest sierotą (i tu można wszystko wybrać). Powyższe dotyczy ludzi, bo syn takiego krasnoludzkiego zabójcy raczej nie zostanie zabójcą tylko dlatego, że ojciec jest. Więc jak widać wszystko zależy od okoliczności. Osobiście ostatnio zacząłem losować profesję początkową.

Zimri Kettrisson Krasnolud w Budynku Straży
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gorigon
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowi gracze niech losują. Natomiast jak czasami jak twożysz postać krasnoluda i chcesz być potęrznym wojownikiem o którym bardzi śpiewają pieśni a wylosujesz chiene cmętarną to może człowieka szlak trafić.
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Gorigon ma racje, pamiętam mój kolo tak zacierał rączki na ucznia maga a został skrybą achh... Cóż za ironia losu Very Happy
Orrendil
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie dobrze - skryba, który od dzieciństwa marzy o tym, żeby być czarodziejem... Ale jego ojciec uważa, że czary są złe i należy unikać i bać się magów, bo tylko zło czynią. Wysłał syna do szkoły prowadzonej np przez jakichś zakonników, tam nauczył się pisać i czytać, pracuje teraz załóżmy w skryptorium, aż pewnego dnia ucieka stamtąd po wielogodzinnych rozmyślaniach. Ucieka, bo męczy go ta nuda, przytłacza bezczynność, chce nieść pomoc dla Imperium. Zbiera pieniądze chwytając się różnych zajęć, aż w końcu stać go na studia w kolegium magii. I po co tyle krzyku? Smile
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyk mógłby być wtedy kty taki gracz który chce zostać uczniem maga (powiedzmy) już wylosował sobie staty.. uff.. jest świetnie! dobra teraz profesja... a tu! dajmy na to gladiator czy inny rębajło... w takich sytuacjach pozwalam graczom którzy naprawdę bardzo tego chcą (z innych powodów niż 'pałer' danej profesji) zmienić się na tę ich wymażoną profkę... o wiele lepiej wtedy się gra! i taki pierwszak w takiej sytuacji też się będzie cieszył ze nie musi być znienawidzonym wojakiem tylko tym swoim ukochanym magiem...
Łysy1382
Skrzydłowy
Skrzydłowy

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 00:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja przygoda z warmłotkiem rozpoczela sie od tego, ze moj MG zapytał: "jak widzisz swoja postac? Kim on jest" Opowiedz mi jego historie." Pozniej (na podstawie moich pomyslow dopasowal mi profesje, pomogl przy wyborze wiary itd... Trzeba pamietać, że wtedy miałem znikome pojecie o WFRPG.

Biorąc pod uwage swoje poczatki, jestem za tym, aby na podstawie historii BG, MG wybrał mu profesje (lub pozwolil wybrać).

Moja pierwsza postać do dzisiaj inspiruje mnie i pomaga podczas sesji, ktore prowadze. Moze czasem przesadzam i przepaka robie z ZEEla, ale taki juz jestem sentymentalny. Nie wiem, czy moglbym sie tak "zaprzyjaznić z losowo wybrana profesja.

Moja odpowiedz - WYBOR profesji.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam moją pierwsza najlepszą wylosowałem. Losowałem wszystko oprócz rasy , wieku i wyglądu. I nie żałuje losowania. Świetnie mi się grało. Uważam że tak na prawde to nie ma wielkiej różnicy czy losować czy wybierać, jeśli Mg jest dobry i doświadczony ,a gracze będą go słuchać i wczują sie w wybrane \wylosowane postacie. Tu trzeba spojrzeć na chęci obu stron. Mg usata zasady swojej dużynie i koniec Albo zagramy tym człowiekiem , krasnalem, elfem , halfingiem , którego wylosujemy dostaniemy albo nie. Sami gracze przede wszystkim muszą sprawić aby polubili postać.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Dział ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: