Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Scenariusze: gotowe a może wymyślone?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaki scenariusz preferujesz?
Gotowy(kupuje)
13%
 13%  [ 4 ]
Wymyślam
86%
 86%  [ 25 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
Pyza
Mod Ludzi
Mod Ludzi

PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 09:57    Temat postu: Scenariusze: gotowe a może wymyślone? Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście uważam że najlepsze scenario to są gotowe(czyli kupione) bo zawierają one ciekawą historię a niekiedy cała niesamowitą kampanię i opisują najważniejesze postacie z danego miasta lub też takie gotowce można zawsze rozwinąć po swojemu i kolejnym atutem jest że MG nie jest wstanie nic spartolić(chyba że jest naprawde do du** Wink i nie potrafi z gotowca nic przeczytać).
A co do wymyślanych to niestety zdarzają się wpadki MG że nie wie co zrobić i wymyśla na poczekaniu a to niestety psuje całą zabawę, ale czasami zdarzają się spontany że można się śmiać z tego przez całe miesiące Laughing
Zedd
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gotowe - ja nigdy nie prowadzilem.. Mialbym cholernego stresa zeby nic nie zrypac.. Bo jak cos ci w nich nie wyjdzie, albo czegos zapomnisz to nie ma prawie zadnej mozliwosci zeby to odkrecic.. Pozatym trzeba pamietac o masie rzeczy - trzeba miec to wszystko dobrze poukladane.. a najgorsze jest wlasnie czytanie z kartki.. Beznadzieja. Przygody maja dobre pomysly ale zajezdzaja heroic`iem. Nawet te orginalne...
gotowym przygodom mowimy nie !! Przynajmniej jam mowie Razz
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to zależy jak wymyśle coś ciekawego to wtedy prowadze to co wymyśliłem a jak nie zabardzo się uda nic wymyślić to wtedy biore jakis z neta i przerabiam dodaje wywalam i wychodzi cos innego prawie ;p nigdy nie miałem nawet w ręku orginalnego scenariusza ;p gdyż uważam ze nie sa potrzebna a MG jestem od niedawna;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scenariusze gotowe (kupione, pożyczone ale oryginalne do danego systemu) czytam w celu znalezienia ciekawych opisów, postaci, zdarzeń, wątków, zasad, czegokolwiek ale tak na prawdę chociaż mam całego wewnętrznego wroga (od niedawna jakiś tygdzien - cały czas czytam Smile nawet się nie zastanawiam nad poprowadzeniem go. pewnie wykorzystam "gdzieś tam" jakiś motyw ale nie kampanie - za dużo do spamiętania Wink
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu

PostWysłany: Sob Sty 15, 2005 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak Zedd powiedział przygody w wiekszosci gotowe są według mnie niepotrzebne i czasem przesadzone z deka Confused ... lepiej same coś wymyślić i wstawiać np. przeróbki jakiś postaci które na serio żyły Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ariena
Mod Bogów
Mod Bogów

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć prowadziłam okoł 5 razy to zdecydowanie wolę wymyślać aniżeli kupować gotowce.Przy tworzeniu własnej sesji można nieżle sie bawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
Carnloch
Odźwierny
Odźwierny

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko powiedzieć które lepsze. Z jednej strony MG w swojej przygodzie może przygotować wszystko pod graczy tak żeby przygoda pasowała z drugiej strony w gotowej przygodzie też można sporo zmienić a modyfikacja nawet długiej kampanii wymaga z pewnością mniej wysiłku niż wymyślanie własnej, nie mówiąc już o takich szczegółach jak przygotowanie BN, map lokalizacji, map miast itd. Tak więc chyba wolę gotowe choć z wprowadzonymi własnymi modyfikacjami.
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wymyślam ale czasem dużo biore z dodatków wiec uważam że gotowe też są potrzebne i niejednokrotnie lepiej przygotowane. (Jak będzie to samo napisane to sorry bo mi sie komp haczy)

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymyślam swoje sam ale też korzystam częściowo z dodatków więc uważam że jedne i drugie są potrzebne.

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 21:42    Temat postu: Ja sam wymyślam Odpowiedz z cytatem

4 X TAK dla autorów własnych scenariuszy. Ja sam wymyślam i ze swoich jestem zadowolony... Tak jak moi gracze. Kiedy wymyślasz własny scenariusz wiesz dokładniej co dana postac może czuć (w moim przypadku tak jest). Co z tego że gracze potrafią popsuć najlepszy scenariusz?! Od tego właśnie są. To jest najlepszy test dla MG i sprawdzenie jego fantazji. Miło czasem jest usłyszeć na koniec sejsi "ej MG fajna przygoda, oby takich więcej" itp. Zaprawde powiadam wam 4 X TAK!
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mam zmęczony mózg więc postanowiłem skorzystać troche z gotowych scenariuszy. Poza tym dowiedziałem sie od graczy że poziom trudności jest za duży. I wcale nie chodzi o walke. Zobacze co powiedzą jak użyje gotowego scenariusza. Rolling Eyes

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ostatniej sesji zrobilem wyjątek i sięgnąłem po gotowca. I powiem wam szczerze ze nie najlepiej mi sie prowadzilo. Ciągle jakoś brakowalo mi słów. A gdy mam swój własny wymyślony przeze mnie scenariusz to wiem chociaż co dana osoba czuje w danej sytuacji. Bo to w końcu ja ją wymyślilem. Nie wiem może się myle ale ja popieram własne scenariusze.
PUG
Przepatrywacz
Przepatrywacz

PostWysłany: Pią Lip 29, 2005 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My gramy właściwie tylko wymyślone. Wszystkie wydane już przerobiliśmy i niektóre są gorsze od tych co wymyśli nasz MG. Koleś ma takie pomysły i stwarza taki klimat że koniec świata. Próbujemy go namówić żeby napisał książkę. Scenariusze ma zabójcze.
Powrót do góry
Hektor
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wlasne. W gotowe trudno sie wczuc, a jesli gracze zrobia cos inaczej, niz przewiduje scenariusz/kampania, to bedzie klapa kompletna. We wlasnych MG zawsze moze zaimprowizowac, poza tym swoje dziecko zna sie najlepiej Wink
Powrót do góry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój MG prowadzi świetnie prace "dorywcze" i niezobowiązujące przygody i spotkanie. Ale także lubi korzystać z gotowców, wtedy dokłada różne bajery od siebie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: