Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rzecz o Liczostwie...
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Martwe Ziemie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 09:48    Temat postu: Rzecz o Liczostwie... Odpowiedz z cytatem

Licze. Czy zawsze maszyny do zabijania graczy czekające całymi wiekami aż wejdą oni do ich krypty? Jak się stać liczem? Jaka jest droga do Liczostwa? Czy jest możliwe istnienie licza który nie jest zły? Jakie motywy kierują liczami (rzecz jasna prócz wysiekania graczy)? W jakich okolicznościach je spotkaliście?
Czyli wszystko o liczach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spotkałem licza w jakiejś książce z cyklu przygód Drizzta do Urdena... Drołowy mag zamienił się w licza za pomocą różdżki którą robił pare lat... i uratował swoje życie.. był zły od początku..
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Liczach to w jednym z numerów Click Fantasy jest artykuł o nieumarłych i o przemianie w licze. A jeśli nai masz dostępu do tej gazety to jak znajde ten artykuł to go tu napisze.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dlamnie Liczami stają się szurnięci nekromanci którzy chcą żyć wiecznie a spotkałem kiedyś licza trafiliśmy do jego komnaty stał i się na nas gapił zaczeliśmy go okładać itp itd no ale cóż bez żadnych skótków..... no to my wtedy rozwaliliśmy jakąś trumne no i cóż okazało się ze rozwalając tą trumne obudziliśmy go a on nie mógł kontrolować w całośći swojego "ciała" gdy jego duch był w trumnie no i zaczeliśmy wiać ile sił w nogach udało się jakoś uciec i przezyliśmy wszyscy z mały mi obrażeniami Wink a wystarczyło zabrać mu głowe i wpakowac ją do trumny....
Powrót do góry
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest takie przyłowie jak nie możesz czegoś pokonać to to omiń.
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale naszym zadaniem od kapłana Morra było odnaleźć tego Licza i się go pozbyć Wilku.... i za pomoc dla Licha hmm... jak by to powiedzieć bo tak uznano scigali nas i musielismy opuszczać miasto w pośpiechu....
Powrót do góry
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego staram się omijac takie zeczy... za pomoc kapłanowi goni cię całe miasto... mmmm... ciekawe co by było jakbyście rzeczywiście pomogli temu liczowi... cały kraj..?

a tak pozatym.. licz nigdy nawet opisu podręcznikowego nie czytałem... nie było takiej potrzeby...(nigdy nie wprowadzałem i mnie nie interesował) ale z tego co wiem to jest były mag (najczęściej nekromanta) który wybrał nieśmiertelnośc za wszelką cenę (teraz rozpocznę opis DDekowy) może rzucać wszystkie czary które chodżby raz rzucił podczas życia i ogólnie jest niezniszczalny fizycznie (ale posiadający duży potencjał niszczycielski) czy mówie prawdę?? czy się myle?
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii

PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W WFRP jest trochę inaczej z tymi liczami. Unieruchomiają spojrzeniem, znają często wszystkie poziomy nekromancji (choć nie zawszę, jak pokazało mi życie) i mają naprawdę ładne statystyki...

A co myślicie takim pomyśle (starym pomyśle)
Miły choć nietowarzyski starszy mag żyje sobie spokojnie w swojej wieży. Unika ludzi, nie przyjmuje gości, całymi tygodniami, miesiącami prowadzi magiczne badania nad magią wojenną. Jego magiczna energia jest tak wielka, że gdy umiera moc zachowuje jego duszę w ciele. Biedny staruszek zauważa fakt swojej śmierci dopiero gdy stwierdza, że jego ciało gnije, a on nie jadł, nie pił i nie spał od dni/tygodni/miesięcy (i był zbyt zapracowany, żeby to zauważyć). I choć jest Liczem, to nie zamierza nikomu robić krzywdy (chyba, że w samoobronie), przyzywać trupów, ani niszczyć miast. Chce po prostu aby wszyscy dali mu święty spokój, aby on mógł przez wieki prowadzić badania nad magią wojenną i iluzyjną...

(Ps. Aż tu nagle przychodzi drużyna graczy i go, "plugawe nasienie Khaina", morduje...)
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tego motywu nie znam. A może znam i nawet nie wiem. Jak był ten licz u ciebie w katakumbach klasztoru to ja byłem niedysponowany. Ale pamiętam że ten licz co go spotkaliśmy to podobno nie był zły. Bo nie chciał nas zabić, chyba.Był tam jakimś wielkim kapłanem podobno, czy coś. Cholera nie było mnie jak moja postać mordowała licza. Zresztą on sam chyba chciał umrzeć. Cholera nie pamiętam.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licz to nie maszyna do zabijania. Licz to po prostu Bohater Niezależny, posiada własne cele, marzenia i pasje. Jedyne co go wyróżnia to fakt nieżycia.
Powrót do góry
borys
Przepatrywacz
Przepatrywacz

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 02:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie że licz nie jest zwykłym BN.Musi być to postać obłąkana przez Śmierć,"żyjąca" tylko Śmiercią i uwielbiona przez Śmierć. Bo przeciez nawet po zakończeniu swego życia(które to zakończenie zawsze jest dobrowolne) Śmierć nie pozwala swemu ulubieńcowi odejść.Licz jest czyś więcej niż nekromanta,jest tym do czego dąży każdy nekromanta nawet jeżeli o tym nie wie.Jest chyba ostatnim poziomem zaawansowania w studiach nad naturą smierci.
Powrót do góry
Anubis
Chorąży
Chorąży

PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to licz jest najpotezniejszym nieumarlym - to on tworzy pozostalych (no moze poza wampirami) i ma nad nimi kontrole. Śmierc niema nad nim wladzy o on niepotrzebuje niczego zeby swoje "zycie" podtrzymywac, a tylko coraz glebiej poznaje sztuke nekromancka. Jednym slowem tak jak napisal borys jest marzeniem potegi kazdego nekromanty. Na szczescie (dla swiata) zaledwie garstka magow smierci jest na tyle silna zeby przejsc ta przemiane. Twisted Evil
Powrót do góry
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisał:
Ja tego motywu nie znam. A może znam i nawet nie wiem. Jak był ten licz u ciebie w katakumbach klasztoru to ja byłem niedysponowany. Ale pamiętam że ten licz co go spotkaliśmy to podobno nie był zły. Bo nie chciał nas zabić, chyba.Był tam jakimś wielkim kapłanem podobno, czy coś. Cholera nie było mnie jak moja postać mordowała licza. Zresztą on sam chyba chciał umrzeć. Cholera nie pamiętam.

Masz racje. On chciał umrzeć i nie był zły. Miał już dosyć wiecznego życia, a wy byliście dobrym narzędziem jego uwolnienia.
To była dobra sesja.
Powrót do góry
BeastSlayer
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzimisce napisał:

A co myślicie takim pomyśle (starym pomyśle)
Miły choć nietowarzyski starszy mag żyje sobie spokojnie w swojej wieży. Unika ludzi, nie przyjmuje gości, całymi tygodniami, miesiącami prowadzi magiczne badania nad magią wojenną. Jego magiczna energia jest tak wielka, że gdy umiera moc zachowuje jego duszę w ciele. Biedny staruszek zauważa fakt swojej śmierci dopiero gdy stwierdza, że jego ciało gnije, a on nie jadł, nie pił i nie spał od dni/tygodni/miesięcy (i był zbyt zapracowany, żeby to zauważyć). I choć jest Liczem, to nie zamierza nikomu robić krzywdy (chyba, że w samoobronie), przyzywać trupów, ani niszczyć miast. Chce po prostu aby wszyscy dali mu święty spokój, aby on mógł przez wieki prowadzić badania nad magią wojenną i iluzyjną..

Liczem może zostać tylko nekromanta i tylko z własnej woli. Zostanie liczem wymaga rzucenia wielu zaklęć z którch większość jest naprawde potężna i niemalże nie do zdobycia.
Jako że liczem może zostać zły obłąkany czarodziej (czyli nekros) to nie ma tez dobrych liczów. Chociaz z drugiej strony nie każdy licz rzuci sie na BG z najmocniejszymi zaklęciami i zastępami szkieletów jeśli ci nic mu nie ukradna ani nie zniszczą. Ci nieumarli czarnoksiężnicy sa po prostu za bardzo zapracowani by zajmować sie jakimis tam ludzimi czy krasnoludami zagladajacymi im do katakumb
Powrót do góry
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2006 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu nie może? Bo tak w podstawce jest napisane?
Kurcze magia jest potężna i rządzi się swoimi prawami, pochodzi od Chaosu a Chaos może wszystko
JAK DLA MNIE TO JEST W PEŁNI MOŻLIWE.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Martwe Ziemie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: