Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wznawiamy Hagerowe Wzgórza!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Przekleństwo Wzgórz Hager
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orth
Admin Zamku
Admin Zamku

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 20:23    Temat postu: Wznawiamy Hagerowe Wzgórza! Odpowiedz z cytatem

No dobra...

30 stycznia 2005 roku odpaliłem pierwszą sesję na tym forum, swoją drogą wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy ze nazywa się to PBF i chyba byliśmy jednym z pierwszych jeśli nie pierwszym serwisem który w Polsce zaczął bawić się w ten sposób.

Pomysł chyba się sprawdził bo wielu Gwardzistów Zamkowych gra do dziś w 20 sic! kampaniach, które dotąd powstały [z czego Altdorf był jeszcze multisesją]

No i co?

Zedd się nie odezwał od 3 lat jeśli chodzi o Hagerowe wzgórza, wobec czego mocą przedawnienia śmiem mianować się ponownie MG Hagerowych.

To co zaczęliśmy warto byłoby skończyć.

Garść rzeczy:

1. Proszę wszystkich którzy uczestniczyli w sesji o zameldowanie się, a także wszystkich tych którzy chcieli by zacząć swoją przygodę.

2. Czekam kilka dni i zamykam listę czyniąc tą kampanię prywatną - tak aby posty mogli pisać już tylko gracze [reszta śmiertelników będzie mogła się już tylko zaczytywać i zazdrościć nam zabawy]

3. Pełna znajomość przygód sprzed 3 lat nie będzie niezbędna - co pozwoli na odnalezienie się także nowym graczom.

4. Mimo wielu ograniczeń czasowych które mnie szturchają z każdego kąta codzienności postaram się odpisywać tak często jak to będzie możliwe i aby nie psuć klimatu sesji.

Ku przygodzie!

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę własnym oczom. Orth wraca na forum. Szok. Very Happy

Z sesją nie jestem zbytnio zapoznany (a i czytanie ponad 150 stron to przerażający pomysł), aczkolwiek zastanowię się nad zgłoszeniem. Jakieś preferowane rodzaje postaci? Mechanika to nadal I edycja czy przesiadka na II? Osobiście wolałbym to drugie...
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielki comeback ?

pograć bym chętnie pograł, sesji nie znam i dobrze, że nie będzie to wielka przeszkodą.

podobnie jak Eth skłaniam się ku 2 ed.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heja
Dobrej sesji się nie odmawia. Z tym tylko wyjątkiem, że zagram inną postacią. Poprzednia była... dziwna Smile

Jak to wygląda z bohaterami Orth? Słać? Tu opisywać?
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orth
Admin Zamku
Admin Zamku

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postacie i ich opisy - proszę słać na orth@drachenfels.pl
Nie narzucam profili postaci - postaram się ogarnąć to co przyślecie
Znajomość poprzednich wydarzeń nie jest niezbędna do rozpoczęcia nowej przygody
Mechanika 2edycyjna - aczkolwiek jeśli ktokolwiek pamięta początek roku 2005 - osobiście nastawiam się na storytelling
Jeśli chodzi o tło kampanii przewiniemy adekwatnie czas Starego Świata o 4 lata, żeby pozbyć się blokującego ruchy nalotu niedopowiedzianej przygody

Heh. Pewnie połowa z was ma już zakola i stadko dzieci pod wypiętym piwnym brzuchem, a wieczory spędzacie na marudzeniu na temat zbliżającej się szychty.
NIC Z TYCH RZECZY! Tak łatwo wam nie daruję - od teraz każdy wydziela czas ze swojej nauki na kolokwia, nadgodziny w biurze czy inne bzdetne zajęcia - na uczestnictwo w sesji onForum.

Tempus fugit aeternitas manet

Zasady te same co w styczniu 2005 czyli:

Oto kilka zasad [które pewnie nie raz będą jeszcze zmieniane i rozbudowywane] które obowiązywać będą podczas rozgrywek sesji Warhammera przez forum zamku. Przejrzałem klika podobnych inicjatyw i w większości wychodzi z nich niezła kicha - bo gracze stają się albo półbogami albo przejmują rolę M.G. a całość oplata piękny chaos. Dlatego przedstawiam poniżej propozycję zasad gry na naszym forum.

1. Sesje prowadzone przez forum są nielimitowane czasem, pomysłami ani ilością graczy. To znaczy, że grać może każdy, kto przestrzega zasad tu wymienionych, a ilość jego wysłanych postów nie wpływa na stan jego gry.

2. Na kanale sesji - temat:
#SESJA: Przekleństwo Wzgórz Hager
nie używamy zwrotów, zapytań, ani żadnych wypowiedzi które dotyczą spraw technicznych, osobistych, ani żadnych innych poza tematem danej sesji - wcielacie się w postać i wszystko co napiszecie - powiedział wasz bohater. Posty z wstawkami psującymi klimat będą kasowane - a osoby nagminnie niszczące rozgrywkę - banowani.

3. W waszych postach MOŻECIE:
- możecie mówić to co mówi wasz bohater
- możecie dokonywać opisów waszego zachowania, ubioru i wyglądu
- możecie definiować czynności
- niektóre czynności wymagające rozstrzygnięcia możecie kończyć zapytaniem typu: "Co widzę?" "Co słyszę" itd
- deklarować stany postaci [śpię, atakuję, jem etc.]

4. W waszych postach NIE MOŻECIE
- mówić za innych
- dokonywać opisów otoczenia ani rozstrzygnięć danych sytuacji
- nie możecie definiować sytuacji samoistnych [np. znajduję topór dający +5 do siły]
- nie możecie używać nowomowy [spoks, ok, dzięks, wow itp] ani zwrotów nei odpowiednich czasom Starego Świata

5. Edytujecie starannie każdą waszą wypowiedź.
Wypowiedź bezpośrednią zaczynacie od myślnika czyli:

- A może byśmy tak coś ubili?

Możecie poprzedzić ją także myślą lub opisem który pochylacie korzystając z tagu [ i ] oraz tagu wyłączenia pochylenia [ /i ]. Ułatwi to rozróżnienie co jest opisem a co wypowiedzią np:

Wchodzę do karczmy i trzaskam z hukiem drzwiami, rozglądam się pobieżnie po zawartości przybytku i po rozpoznaniu zapijaczonych mord moich kompanów mówię:

Możesz także zakończyć swój post zapytaniem o konsekwencje np.:

Wchodzę do karczmy i trzaskam z hukiem drzwiami, rozglądam się pobieżnie po zawartości przybytku i po rozpoznaniu zapijaczonych mord moich kompanów mówię:
Patrzę czy ktokolwiek zwrócił na mnie uwagę.

6. Starajcie się nie popełniać błędów ortograficznych, językowych czy stylistycznych - tak aby każda wypowiedź była zrozumiała dla wszystkich

7. Wypowiedzi MG będą w kolorze pomarańczowym - aby odznaczyć je od pozostałych. Gracze nie zmieniają kolorów postów! - jedynie edytują opisy zapisując je jako tekst pochyły

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl

Ostatnio zmieniony przez orth dnia Pią Cze 11, 2010 22:17, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łezka w oku zakręciła się bowiem wróciłem pamięcią do czasów kiedy prezentowałem żenujący poziom gry, nie wiedziałem do końca jak grać w sposób zadawalający...

Rzecz jasna - gram. Nie dość, iż wielką radość sprawiło mi przeczytanie tego postu, to nawet poczuwam się - jako Stary Gwardzista - do obowiązku Wink

Jeśli mogę wtrącić to proponuję odstawienie na bok spraw technicznych. Powróćmy do "starej szkoły" sesji onForum i wysyłajmy MG jedynie szczegółowy i barwny opis naszych postaci Wink
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orth, nam nie trza tłumaczyć z czym to się je. Przeżarliśmy ostatnio nawet dno garnka, bo okruchów nie starczyło...

Co do regulaminu, mam zastrzeżenia do punktu piątego.

Otóż przez lata wyrobiliśmy sobie odmienny sposób oznaczania tekstu. Otóż kursywą zaznaczamy dialogi (poprzedzane myślnikiem), w cudzysłowie myśli lub spostrzeżenia (rzadkie bo rzadkie, ale czasem są), opisy zaś są pisane czcionką normalną.

Czy dałoby się zmienić ten punkt pod podane wyżej kryteria? Proszę o taką pierdołę bo wiem, że ludzie mają czasem problemy ze szczegółami technicznymi.
orth
Admin Zamku
Admin Zamku

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście
Możemy zmienić punkt 5 według propozycji
Ja skopiowałem tylko swojego posta sprzed 5.5 lat

Powrót do góry
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i mnie nie może zabraknąć Very Happy

Semper Fi

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacząłem tę sesje to trzeba skończyć. Tą samą postacią. Wielka szkoda, że nie ma Xarandila Nagasha i Wilkołaka.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Nie Cze 13, 2010 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jako najmłodszy z was wszystkich(pod względem bytności na forum) też chętnie skorzystam. Tylko muszę się zastanowić nad tym, kim będę grał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu

PostWysłany: Nie Cze 13, 2010 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo wody upłynęło w Reiku, od czasu kiedy napisałem swojego ostatniego posta na tymże forum, ale oto powracam. Od Przekleństwa Wzgórz Hager rozpoczeła się moja przygoda na forum i grzechem by było nie brac w tej sesji udziału.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo Nagash:) Ty wiesz że tęskniłem;)

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ja też za Wami tęskniłem. Postaram sie wysłac opis postaci jutro koło 20
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostałem upoważniony przez Ortha , żeby to napisać więc to nie jest mój wymysł a jedynie realizacja.

Termin nadsyłania postaci do Ortha upływa 20 czerwca o godzinie 23:00
Po tym czasie sesja ruszy (jeśli będzie odpowiednia ilość postaci) ,lub wogóle jej nie będzie.(Jeśli postaci będzie za mało)

Deklarujecie się z grą a potem cisza. Chcecie grać to wysyłajcie postacie i ich opisy natychmiast na : orth@drachenfels.pl
Jeśli nie macie czasu lub nie chcecie grać nie zawracajcie ..głowy.
Jeśli wysłaliście postacie ale nie dotarły, sprawdzcie co poszło nie tak.

Dlaczego Orth tego nie napisał? Ponieważ jest w tym czasie zajęty.

Dziękuję za uwagę!!

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus

Ostatnio zmieniony przez Blackswordsman dnia Czw Cze 17, 2010 16:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Przekleństwo Wzgórz Hager Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: