Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nabór i wymagania
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Nie czyń bliźniemu, co tobie niemiłe!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 12:26    Temat postu: Nabór i wymagania Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, cześć i czołem.

Mam przyjemność zakomunikować, iż wszczynam rekrutację do mojej nowej - jakżeby inaczej - sesyji. Rozpisywać się wielce nie będę bowiem sensu to żadnego nie ma, a i nie chce się też.

Maksymalna ilość graczy wynosi sztuk pięć.
Jako zwolennik i miłośnik storytellingu proszę o karty bez mechaniki, ale z bogatym opisem umiejętności i zdolności, dziejów przeszłych bohatera oraz jego wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym. Do tego imię i nazwisko, a także dlaczego znalazł się w więzieniu. Przygotowaną postać proszę podesłać na michajah@op.pl lub podać link do pobrania na gg. Ewentualnie wysłać wiadomość za pośrednictwem Zamku. Gramy, a jakże, w Warhammera edycję drugą.

Na Zamku Drachenfels bywa czasami tak jak w rządzie i pewnie sprawy ustala się nomen omen za jego murami. Z tego też powodu nicpoń pawelczas, mroczny jak diabli Kain oraz chwalebny Black zostali na listę graczy wciągnięci prędzej. Cwaniaczki, co?

Nieco słów o postaciach i realiach.

Grać można prawie każdym z tymże, jak zaznaczyłem już wcześniej, zapraszam do ujęcia skąd postać wzięła się w miejskim loszku. Zaznaczam, iż granie strażnikiem nie wchodzi w rachubę.
Akcja zaczyna się w Ostlandzie, roku 2519, konkretnie Wolfenburgu.

Powiedziałem nieco i nieco było. Na karty postaci czekam do piątku. Jeszcze raz zapraszam.

Ostatnio zmieniony przez Xsary dnia Wto Sty 24, 2012 15:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xsary parę pytań:

Jaka częstotliwość postów twoich do graczy?
Jak zamierzasz bez mechaniki rozstrzygać ewentualne walki czy to przeciwko Npcom czy Graczom?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rademenes
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy możesz napisać parę słów o tej "innowacyjności", tzn jakiego rodzaju przestępcy są tam przyjmowani - ciężar spraw, recydywa czy drobne przestępstwa, polityczni, z jakimś szczególnym tłem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem fanem częstych odpisów i tego samego będę wymagać od moich graczy. Rzecz jasna wszystko w granicach zdrowego rozsądku. W kwestii walk wspomnę o tym jak dawniej - a nawet jeszcze dawniej bo będąc chłopcem w gimnazjum - argumentowałem chęć grania w Warhammera mej rodzicelce. Twierdziłem, że ów rozrywka rozwija wyobraźnie, pomysłowość i spryt, a jako mistrz gry także i obiektywizm. Korzystając z bagażu paru tych lat grania w RPG będę sam rozstrzygał (;

Co do przestępców nie ma zbyt wielkich wymagań. Opróżniono grubą większość lochów w Wolfenburgu na rzecz obozu pracy. To właśnie on jest innowacyjnością. Mógł tam trafić pospolity złodziejaszek, szuler, podżegacz... Ktokolwiek.
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wynik ewentualnej walki zależy od twojego humoru i którą nogą się podniesiesz danego dnia, czy rzucenia monetą, ty dziś umierasz a ty żyjesz.

No to ja spasuje:)

Zyczę owocnej sesji:),nie będę blokować innym gry. Jest mało miejsc, a chętnych pewnie będzie wielu:).
Gość

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie spasuję. Owocnej gry życzę wszystkim przyszłym uczestnikom.
Powrót do góry
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gosc-zamku napisał:
Ja podobnie spasuję. Owocnej gry życzę wszystkim przyszłym uczestnikom.

To pisałem ja, Martin von Carstein.
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj chłopy, chłopy. Od razu zakładacie, że będziecie się tłuc. Nie na tym Warhammer polega, a przynajmniej w wydaniu Xsarego. By jednak ułatwić, przedstawię wam jak wyglądają sesję w przypadku Xsarego.

Nie ma jednolitego wątku. Od tego trzeba zacząć. Wątków może być nawet kilka i to nie zależy od tego, który sobie MG wybierze, tylko jaki dany gracz. Jednak będzie on powiedziany w niezbyt otwarty sposób, więc musicie się sami domyśleć, czy to aby na pewno jest wątek czy nie. Jeśli już nie jest to wątkiem, to może być wątkiem, bo gracz się zainteresował i to drąży.

Kolejna sprawa, omawiana już wcześniej walka. W przypadku sesji on forum jest to wada ze względu na to, ze posty się ciągną i ciągną. Prowadzenie potyczki jest naprawdę nudnym zajęciem w zamyśle Xsarego i jeśli się pojawi, to trwać będzie może od jednego do max trzech postów(ale to jeśli ma dzień). Co więcej, zapomnijcie o wszelakich maściach filmowych sztuczkach typu "Dzierżąc dwa ostrza w dłoni, zrobiłem młynek i za jednym cięciem obciąłem mu głowę, zaś drugim przejechałem po szyi, sprawiając, że zaczął krwawić". Jeśli szukacie efektywności w walce, to na pewno nie tutaj. Liczy się przede wszystkim względny realizm z lekkimi odejściami, by nie niszczyło to sesji. Liczy się jak dobry będzie opis wedle danej sytuacji.

Pomijając temat walki, ale do niej nawiązując. Jest u Xsarego prosta zasada. To od waszych poczynań zależy od tego, czy przeżyjecie. Jeśli będziecie chcieli iść do lasu we, gdzie znajduje się obóz bandytów, to wiedzcie, że to nie jest dobry pomysł. Ale droga wolna Smile Bardziej opłacalne jest pójście inną drogą, a nie po trupach z resztą.

W zasadzie, to tyle do dodania mam. Jak mi się coś przypomni, to napiszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie walka jest drugoplanowym problemem (bo i moje dotychczasowe postacie częściej używają ust niż ostrzy). Ważniejsze jest to, że do tego piątku w życiu nie ułożę wymaganej interesującej, wielowątkowej, bogatej w opisy i wydarzenia historii postaci. Nie mogę też grać strażnikiem (co mimo wszystko rozumiem z racji koncepcji mistrza gry). Jakoś też mnie nie zachęca obsadzenie już, w tej chwili 2-3 z 5 miejsc (dlatego honorowo odstępuję od starań dołączenia do gry z myślą o innych, żywszych graczach. Stalowy, Lokim, Rademenesie, Jaraczu, Cranmenie... mają ułatwione zadanie i mogą się dobijać)
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja lubię walkę:) jest częścią tego mrocznego świata, heroic/dark fantasy w końcu:).
Z tego co zauważyłem to walkę rozgrywa się na gg z kulaniami itp.

A później mg wstawia opis walki w jednym poście z wynikiem.

Pawełczas to w/g ciebie nie ma miejsca mistrzów fechtunku ani nic innego.
Ja uwielbiam Heroic fantasy.
Albo nie walczysz, albo walczysz tępo i siepiesz jak toporem? Bo nie bardzo rozumiem twoje spostrzeżenia.

Chyba rozmijamy się z tematami bo bądź co bądź jest to fantasy, real life mam wystarczająco w normalnym życiu, a tu chce odskoczni.

No tak czy siak nie dołączam jako iż lubię grać z mechaniką i kulać kostkami.Poza tym do piątku nie zdążyłbym zrobić porządnej postaci jedynie jakiś ochłap na odwal się,a to nie o to tu chodzi:).

Każdy ma swoje jakieś upodobania Smile jeden woli rozwodzić się nad pięknością kwiatu, inny dzielić wlos na cztery, inny jeszcze dużo strategicznych i taktycznych walk, a jeszcze inny dobra siepanine:).

Mam nadzieje że wyjdzie wam fajna sesyjka:).Jeszcze raz powodzonka Xsary:).
Uważam że im więcej MG tym lepiej:).
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja natomiast może się skuszę jeśli wykrzesam odrobinę twórczości Wink

skoro loszek to jak nic wpasuje się jakiś łotrzyk, kombinator albo cóś się pomyśli
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wdając się w dysputy etc powiem tak. Gram.

Czytam i czytam i gdzie jest napisane że do piątku mamy zdać KP? >Ślepnę na starość albo mi demonetka coś dorzuca do śniadania i posiłków.

Grać grać i jeszcze raz grać... Ja pewnie w sobotę ogarnę się bo mam dwie a nie.. trzy historie do wykreowania... Jaracz zgłoś się bo Ci chatę spalę normalnie ...

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Lokim
Klucznik
Klucznik

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mnie... Mhmm... Nie ukrywam, że gra na zasadzie story tellingu brzmi dla mnie bardzo zachęcająco. Z drugiej strony jako początkujący gracz nie mam zamiaru blokować tych nielicznych miejsc w sesji. Szczególnie, że wygląda na to, że to raczej sesja dla wyjadaczy Warhammerowych.

Kain -> ostatnie zdanie pierwszego postu wątku zawiera informację, że Xsary czeka na karty postaci do piątku. Ale nie zaznaczył do którego, więc jest szansa, że to jeszcze potrwa Smile

Telegram: @LokimR
Powrót do góry
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak ślepnę na starość Sad

Thx za zauważenie tego Razz

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, moi mili lub wręcz przeciwnie. To nie zamtuz czy inny bajzel aby coś działało to sztywno stać musi. Parę dni zwłoki od najbliższego piątku nie zaszkodzi. Z drugiej strony jeśli ktoś chce to może skleić ciekawą postać. Przykładem może być postać Blacka, która od wczorajszego wieczora znajduje się u mnie na poczcie (;

Sesja nie jest skierowana tylko do wyjadaczy Warhammera. Lokim jeśli masz chęć to zapraszam. Ulep postać i podeślij.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Nie czyń bliźniemu, co tobie niemiłe! Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: