Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rekrutacja czyli co szumi w morzu..
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Ciężkie jest życie na morzu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 09:59    Temat postu: Rekrutacja czyli co szumi w morzu.. Odpowiedz z cytatem

Ciężkie jest życie na morzu

Witajcie na cudownej i zajebistej sesji w świecie Warhammera prowadzonej przez dwóch MG. Jaracza i mnie.. Sługę Najmłodszego z Bogów Chaosu zwanego Kainem. Sesja będzie w klimatach morskich, pełna czarnego poczucia humoru, lejącego się strumieniami miodu, dziwek spełniających wasze ukryte pragnienia oraz pozbawiające was zarobionych Zlatych Franców i przygód, które sprawią że cóż… poznacie jak ciężkie czasem bywa życie na morzu. To tutaj dowiecie się co kryją nienznane wysepki, co kryją morskie otchłanie, jak wygląda życie w Arabii czy Nowym Świecie oraz jak mroczne te krainy skrywają tajemnice. To w tej sesji będziecie mogli ujrzeć na własne oczy syreny, co smażą cycki na słońcu oraz co się dzieje z człowiekiem, gdy dostaje z 24-funtówki.

Sesja od lat osiemnastu i tylko dla odważnych, którym trud, pot, krew na rękach i wszelakie krętactwa nie splamią duszy, honoru i nie pozbawią snu.

Wstęp:

Minęło pół roku od zakończenia inwazji Chaosu zwanej Burzą. Kraje powstają z ruin. Sytuację tą chcą wykorzystać przeróżne gildie kupieckie budujące swoje imperia wewnątrz miast, piraci plądrujący statki kupieckie. Następuję powolny rozwkit handlu morskiego a co za tym idzie zawiązują się przeróżne frakcje morskie. Piraci, kupcy, mordercy, żeglarze i kapitanowie statków oni wszyscy spotykają się w Marienburgu. To wolne miasto, od kiedy oddzieliło się od Imperium zaczyna przeżywać niesamowity rozkwit a do jego portów przypławają najróżniejsze męty. To tutaj można dobić każdego targu, sprzedać córkę rywala i otrzymać za to godziwą sumę, czy wynająć szalonego kapitana co przebędzie Morze Szponów i dostarczy chętnego do Erengradu.
I tak oto i wy wędrowcy przybyliście tutaj, do Największego i najbardziej "żywego" z portowych miast w całym Starym Świecie... a kto wie, czy nawet nie na całym świecie.
Miasto, które jak wygląda jak jeden wielki port wita swoich gości chętnie, oferując im wszelakie rozrywki a także miejsca gdzie można po cichu, z dala od wścibskich oczu załatwić swoje sprawki. Do takich miejsc należy także karczma „Pod cycatą dziewoją”. Tutaj to można spotkać złodziei, którzy okradną kogo zechcemy ale oczywiście za „rozsądną” cenę, szpiegów, którzy zdobędą każde informacje o ile sakiewka będzie wystarczająco pełna. To tu można spotkać kapitanów którzy przemycą kogokolwiek lub cokolwiek za godziwą opłatą. Nie zabraknie także dziwek, które zaoferują strudzonym i wyposzczonym żeglarzom noc pełną przygód.. by rano pozbawić biedaka sakiewki. Wino, piwo i miód leje się tutaj strumieniami a porządku pilnuje dwóch ciemnoskórych ochroniarzy. Wielcy niczym góra pilnują porządku choć burd, mordobić czy skrytobójstw w tym miejscu nie zabraknie. „Pod cycatą dziewoją” to na pewno nie miejsce na świętojebliwych zakonników czy kapłanów, a straż miejska omija to miejsce, z rzadka pojawiając się by samemu zakoszotwać gościnności tego uroczego przybytku. Już na samym wejściu można usłyszeć gromki śpiew Norsmenów, którzy zadokowali w porcie, by zapewne dobić jakiegoś targu.

W górę wielkiej rzeki sto drakkarów gna
Dzioby ich w pancerzach ze spiżowych blach
A wzdłuż burt dębowych tarcz jaskrawych rząd
Płyną wojownicy hen z północnych stron

W silnych dłoniach wiosła pienią wody toń
Wnet rozedrze ciszę ryk ochrypłych trąb
Dzielni Wikingowie oto wroga gród
Niech was do zwycięstwa zaprowadzi Bóg

Ile chmur porwie wiatr
Ile jeszcze wzejdzie słońc
Ile krwi wsiąknie w piach
Nim przyjazny ujrzysz fiord

Dla tych co zwyciężą sławy wielkiej blask
Honor i Valhalla tym co zginąć czas
Niech przed naszym męstwem nieprzyjaciel drży
Powrócimy w chwale lub nie wróci nikt

Ile chmur porwie wiatr
Ile jeszcze wzejdzie słońc
Ile krwi wsiąknie w piach
Nim przyjazny ujrzysz fiord

Czas rekrutacji:

Trzy tygodnie na przygotowanie karty postaci. Profesja dowolna zaawansowana (nie więcej niż 4 profesja). Proponowane profesje poniżej, oczywiście inne profesje też mogą być ale po wcześniejszej konsultacji z MG. Nie ma kapłanów i magów.
Karta postaci powinna zawierać część mechaniczną i fabularną. Slitfocia mile widziana.
- Bosman
- Nawigator
- Kapitan (obowiązkowo musi być!!!!)
- Kupiec
- Oficer
- Medyk
- Militarne

Proponuję by gracze dogadali się ze sobą, kto będzie ich Leaderem (zwanym kapitanem bądź drabiną jak kto woli:P )

Dostępne porty: Sartosa, Marienburg, L’Anguille, Bilbali oraz wszystkie w Tilei.
Porty w Kislevie, Nowym Świecie, Arabii oraz w Księstwach Granicznych nie macie namiarów na nie.

Zasady ogólne: Sesja będzie nie typowa bowiem nie będą przyznawane punkty doświadczenia. O statusie waszym, jako załogi, będzie świadczyła KASA I SŁAWA, która to będzie miała znaczenie przy kontaktach handlowych, negocjacji cen a także pertraktacji z innymi frakcjami. To ona ma kluczowe znaczenie. Każdy z graczy zaczyna od zera.
Gracze mogą się znać aczkolwiek nie muszą. Zasady drugiej edycji Warhammera. Czas akcji: pół roku po burzy chaosu Start sesji: Magdeburg.
Gracze mogą oddać się na służbę, któremuś z krain ( Imperium, Tilea, Estalia), zostać piratem (co oczywiście ma konsekwencje; mniejsza ilość portów do odwiedzenia, nagrody za głowę, ścigający ich dowódcy flot). Zaczynacie bezstronnie.
Mechanika odbywać się będzie za żelazną kurtyną czyli Mistrzowie Gry będą wam rzucać. Liczą się opisy, wasza inwencja jak podejdziecie do poszczególnych zagadnień.

Co do pisania posta i jego prawidłowej formy.

Wykonywanie czynności: Idę sobie placem, dłubiąc palcem w nosie rozglądając się na boki

Przemyślenia: „Zaraz temu debilowi przyfasole” „Fajne cycki ma ta kelnerka"

Rozmowa: - Hej Ty – krzyknąłem i dodałem – morda w kubeł i na ziemię

Mistrzowie Gry posty dla graczy będą pisali kolorem pomarańczowym, a jako że też chcemy sobie pograć działania naszych NPC'ów pisane będą normalnym stylem

Ważne informacje: Karty z tabelami, informacjami o waszej sławie etc będą podane w google docu (linki dostaniecie).
Wszelkie pytanie, pomysły mile widziane..

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytania jak zawsze. Zarówno Kain jak i Jaracz prowadzicie już sesje gdzie różnie odpisujecie bo jak wiadomo różnie to z tym czasem bywa. Co się stanie z trwającymi już sesjami?? I jak zamierzacie weryfikować wiek kandydatów Smile ??

Profesja zaawansowana między 2 a 4 to ogromna różnica. Macie jakiś pomysł na zbalansowanie drużyny??
Załóżmy ,że kilka osób zrobi postacie kapitanów co wtedy? Albo ow drugą stronę, nie będzie żadnego kapitana. To co mianujecie kogoś na siłę??

Kolejna sprawa. Jak wyobrażacie sobie grę Npecami wiedząc wszystko o postaciach graczy??

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisał:
Co się stanie z trwającymi już sesjami?? I jak zamierzacie weryfikować wiek kandydatów Smile ??

Profesja zaawansowana między 2 a 4 to ogromna różnica. Macie jakiś pomysł na zbalansowanie drużyny??
Załóżmy ,że kilka osób zrobi postacie kapitanów co wtedy? Albo ow drugą stronę, nie będzie żadnego kapitana. To co mianujecie kogoś na siłę??

Kolejna sprawa. Jak wyobrażacie sobie grę Npecami wiedząc wszystko o postaciach graczy??

Oj Blackie Blackie.. a więc sesje, które ja prowadzę czyli aż jedna dalej będzie trwać. Po prostu zrezygnowałem z dwóch sesji na innym forum Razz

Co do wieku.. to każę Ci zeskanować dowód i wysłać emailem Razz a poważnie to +18 jest tylko po to żeby było wiadomo, że sesja może obfitować w brutalne sceny, wulgaryzmy czy przeróżne wyuzdane sceny seksu, więc warto by każdy wiedział na co się pisze. Szkółka niedzielna albo Wożąc Panią Daisy to to nie będzie Razz

Co do NPC'ów to będą to raczej postacie mało ważne dla fabuły więc tutaj bez obaw.

Co do profesji: jak ktoś sobie weźmie początkującą to jego problem.. dałem dość szeroką gamę wyboru co do postaci. Liczę też na waszą kreatywność.

Kapitan.. no wiesz jak się zgłosi kilku to będziemy dyskutować ale dowódca może być jeden.. wiadomo bunty, etc.. poza tym to kwestia dogadania a Jaracz i ja jesteśmy otwarci i chętni na różniaste formy kreatywności wyłaniające się z inicjatywy graczy ( ale ładnie to ująłem normalnie aż jestem z siebie dumny)...

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra to zrobie tego kapitana z możliwością na zamiane profesji jakby miało zabraknąć:P
Ciekawe ilu graczy będzie...

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Lokim
Klucznik
Klucznik

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się dołożę z pytaniami:

1. Czy zakładacie jakiś limit ilość graczy?
2. No i jak z chęcią prowadzenia gry dla graczy z nikłym doświadczeniem w Warhammerze?

Telegram: @LokimR
Powrót do góry
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokim napisał:
To ja się dołożę z pytaniami:

1. Czy zakładacie jakiś limit ilość graczy?
2. No i jak z chęcią prowadzenia gry dla graczy z nikłym doświadczeniem w Warhammerze?

1. Nie ma limitu ..
2. Nie ma problemu. Za równo ja jak i Jaracz (zwany Hardcorowym Śpiochem) służymy pomocą i pomocną dłonią Smile

Powrót do góry
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oullaha. Ja jednak jestem za tym, by to rzeczywiście Black był kapitanem naszego okrętu. W końcu zawsze można na nim polegać.

A co do mnie... to z nie małą chęcią zagram nawigatorem. Lecz nawigatorem z bardzo odległej na południu Arabii. A co za tym idzie, zaklepuję te stanowisko. Rabka Halla!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaklepuje stanowisko Bosmana.

Co do postaci Kain, przejrze co jest z dostepe i najbardziej by odpowiadało pod moje stanowisko ewentualnie będziemy coś edytować i mieszać.

Czyli mam zacząc od 1 profki i kolejno awansować?

To naprawde hardkor będzie, postać będzie miała ogrom umiejętności i zdolności, nie mówiąc o statystykach.

Może lepiej po prostu ustalić że zaczynamy z profesji zaawansowanych?
Czy jednak robic od początkowej i przechodzić na zaawansowaną?
Klepać wszystkie rozwinięcia i umy zdolności itp.
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warmlotek napisał:
Zaklepuje stanowisko Bosmana.

Co do postaci Kain, przejrze co jest z dostepe i najbardziej by odpowiadało pod moje stanowisko ewentualnie będziemy coś edytować i mieszać.

Czyli mam zacząc od 1 profki i kolejno awansować?

To naprawde hardkor będzie, postać będzie miała ogrom umiejętności i zdolności, nie mówiąc o statystykach.

Może lepiej po prostu ustalić że zaczynamy z profesji zaawansowanych?
Czy jednak robic od początkowej i przechodzić na zaawansowaną?
Klepać wszystkie rozwinięcia i umy zdolności itp.

Tak naprawdę będzie hardcor i proszę by zrobić jak proszę...

Powrót do góry
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oops! Zat was not medicine.

Na każdym statku przyda się ktoś kto wyleczy z bólu zęba, bądź wątroby a kiedy trza ujebie nogę przy samej dupie by delikwenta można było choć na bocianie gniazdo wsadzić.

Z chęcią wcielę się w Medyka Smile
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgłaszam chęć swoją aby do sesji owej przystąpić.

mam wrodzoną niechęć do grania pierwszych skrzypiec bo łatwo zebrać kosę w plecy więc chętnie zajmę miejsce pierwszego oficera zaraz za kapitanem Very Happy
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja kto kim gra:

- Kapitan (Black)
- Pierwszy Oficer (Cranmer)
- Bosman (Warmłotek)
- Nawigator (Pawelczas)
- Medyk (Ckapsel)

Powrót do góry
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomnieliście że na statku potrzeba jeszcze jednej cholernie ważnej osoby.

Kanoniera i cieśli okrętowego. No i jak myślicie? Kto się tym zajmie? No wychodzi na to że ja będę musiał.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalowy napisał:
Zapomnieliście że na statku potrzeba jeszcze jednej cholernie ważnej osoby.

Kanoniera i cieśli okrętowego. No i jak myślicie? Kto się tym zajmie? No wychodzi na to że ja będę musiał.

Ja to czekałem specjalnie na Ciebie.. Black wyposaż wasz okręt w szalupy ratunkowe.. bo jak Stalowy się dobiera do prochu i dział do bankowo będzie BUM Very HappyVery HappyVery Happy

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" The Machine Spirits are always with me! "

a więc to Stalowy zostanie naszym zbrojnym ramieniem z małą beczką prochu w jednej łapie, dużą beczką rumu w drugiej, a kulą armatnią w trze... zamiast głowy Very Happy
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Ciężkie jest życie na morzu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Skocz do: