Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rekrutacja czyli co szumi w morzu..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Ciężkie jest życie na morzu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lokim
Klucznik
Klucznik

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra. Dostałem mały opieprz od kaina, że to nie może być tak, że się zgłaszam, a potem wycofuję. I w ogóle co ja sobie myślę itp., itd. Razz Very Happy

W związku z tym powracam jak ten syn marnotrawny. Cóż... co najwyżej będę tę postać nocami kleił, ale dam radę. Pewnie i tak potem mi Jaracz zabije ją na pierwszej wyprawie morskiej Wink ale nie poddam się tak łatwo.

PS. Serdecznie przepraszam za zamieszanie jakie tworzę swoją nieskromną osobą.

Telegram: @LokimR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zabijam postaci. One same się zabijają Smile Witamy z powrotem na pokładzie Lokim.

I wygląda na to, że będzie kucharz z pomocnikiem, sądząc po aplikacji Harrego.

Gdyby, ktokolwiek miał pytania o mechanikę to próbujcie mnie złapać na GG (3665142).
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lokim
Klucznik
Klucznik

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mogę zostawić gotowanie młodszym, a samemu zbijać bąki na pokładzie i zielono-skóre mordy na lądzie.

Telegram: @LokimR
Powrót do góry
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby co - ja cały czas żyję, chociaż nieco zwlekam z oddaniem historii z przyczyn osobistych. Przynajmniej to i owo ustaliłem ze "Starym". Teraz zastanawiam się tylko czy na moim hamaku znajdę miejsce dla konia...
I tak, w porównaniu do mych innych postaci ta nie będzie miłym, starszym panem...
harry
Chorąży
Chorąży

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie do końca w sęsie kucharzenia myślałem o aprowizacji. No może nie do końca precyzyjnie to określiłem. No ale wyjaśni się jak skończę i oddam postać. Bardziej bym to widział siebie w sferze gromadzenia informacji i towarów. Także Lokim tobie zostawię sprawy kuchni i kucharzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaracz
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem czekamy na postać Smile

Tymczasem Szanowni Państwo... oto macie link:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjTSgqOhwmuCdHRlSEF1QUxBQXNuZnJ4azA1T1ltMmc

W nim możecie zobaczyć zestawienie statków i ich skróconą charakterystykę. Wybierzcie jeden z nich, ale uwaga - jesteście ograniczeni klasą (6 i 7).

Gdy już dokonacie wyboru, założę wam kartę statku, na której będziemy pilnować tak trywialnych rzeczy jak uszkodzenia, płótna na żagle, czy śmiertelna choroba dziesiątkująca waszą skromną załogę Smile

Na koniec udostępnię wam dokument zawierający zestawienie najpopularniejszych towarów, którymi będziecie mogli handlować i ich ceny (a przynajmniej te, które znacie). No ale... to dopiero po skompletowaniu załogi.
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż... ja jestem za brygiem Very Happy Zawsze lubiłem okręty o dużych kalibrach Very Happy
Powrót do góry
harry
Chorąży
Chorąży

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował okręt nr 7. Większa ładowność, A od biedy zawsze da się zaokrętować kilka dodatkowych dusz i upchać na siłę (chyba że MG nie wyrazi zgody) Smile. Poza tym mniejsza załoga, łatwiej utrzymać, oraz łatwiej zaprowadzić i utrzymać dyscyplinę.
Okręt nr 6 przy liczniejszej załodze ma mniejszą ładownię w której poza ładunkiem musi się znaleźć miejsce dla zapasów. Gdyby natomiast MG warunkowo dopuszczał użytkowanie kajut jako składów i magazynów przy mniej licznej załodze był by to spory plus.
Inaczej się by się wszystko miało gdyby ładowność okrętów była obliczona już po odliczeniu miejsca na zapasy to wtedy liczniejsza załoga krypy nr 6 była by sporym plusem bo podwojenie załogi okupiło by się tylko 40 jednostkami ładunku.
A mnie tak zupełnie osobiście… to FLEUTA najbardziej się podoba.
Powrót do góry
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Pinasa ma kategorię 5, a my mamy wybór między 7 a 6 Smile
Powrót do góry
harry
Chorąży
Chorąży

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj faktoza.... Takie drobne przeoczenie. To mnie mozna liczyć w glosowaniu za BRYGIEM
Powrót do góry
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okręt wybierze kapitan, czyli Czarnuch. To w końcu jego statek.
A kto nie zgodzi się z jego wyborem będzie miał nieprzyjemny "wypadek". Mad
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 00:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod wzgląd klimatu Karaka prezentuje się najlepiej i typowo piracko:), ale niestety nie jest w naszym przedziale.

A jak dla mnie to kapitan powinen wybierać łajbę a nie jego załoga:D.

Ale jak już chcecie znać moje zdanie jak dla mnie Klimatem najbardziej pasuje Fleuta dla piratów.

A co do przydatności i uniwersalności to Bryg lub Brygantyna
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 01:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fleuta nigdy nie była okrętem pirackim. Została zaprojektowana przez holendrów, jako jednostka potrafiąca się bronić, ale co ważniejsze - jako typowy statek handlowy. Haczyk polegał na tym iż w tamtych czasach w wielu portach płacono od szerokości pokładu podatek - im szerszy okręt tym zasadniczo powinien brać więcej ładunku. Tak myślano. Fleuta została więc przez przedsiębiorczych kalwinistów zaprojektowana tak, aby miała jak najwęższy pokład górny, przy jak najszerszych ładowniach - jak największy zysk, jak najmniejsze podatki.

Piraci korzystali z małych jednostek pokroju Sloopa lub Brygu, okrętów małych, o niewielkim zanurzeniu. Okręty mogące być obsadzone przez niewielkie załogi, świetnie nadające się do łupienia żeglugi kabotażowej - czyli małych statków, z mało doświadczoną w walce załogą, przewożące poślednie towary. Taki łatwy łup. To co widzimy na wielu filmach o piratach to tylko romantyczne wymysły - unikano niepotrzebnego ryzyka, nie atakowano zbyt wielkich jednostek, a od okrętów wojennych flot regularnych trzymano się z daleka (zbyt silnie uzbrojone, załoga o klasę wyżej niż piraci)

Ps. Jak ktoś wspomni o piractwie bez zgody Czarnucha to będzie miał "wypadek". Piractwo = bunt. Korsarstwo tak, uczciwa praca dla uczciwych żeglarzy, ale piractwo jest złe i szkodzi zdrowiu.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 03:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe Smile Martin jest wyjątkowo dobrze poinformowany. Mało tych statków do wyboru. I zmieńcie nazwe slupa na korwete bo sie myli z żaglówką .
Mg sobie nie przekazują wszytkiego widze, co więcej macie bardzo odmienne podejścia.

Od kiedy załoga wybiera rodzaj klase statku na którym służy Very Happy Poza tym było ustalone wcześniej coś innego. Okręt został kupiony nowy i Kain mówił że będziecie określać jaki. Więc zdecydujcie się MG bo jeden mówi tak drugi wręcz przeciwnie. Jak mam wybierać to wybiorę i posunę się dalej niż do tabelki ale obiecuję że nie przekrocze jak to ujęliście klasy 6 żaglowców.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisał:

Mg sobie nie przekazują wszytkiego widze, co więcej macie bardzo odmienne podejścia.

Od kiedy załoga wybiera rodzaj klase statku na którym służy Very Happy Poza tym było ustalone wcześniej coś innego. Okręt został kupiony nowy i Kain mówił że będziecie określać jaki. Więc zdecydujcie się MG bo jeden mówi tak drugi wręcz przeciwnie.

Black szukanie dziury w całym i rozmowa o tym cholernym statku od początku rekrutacji zaczyna mnie wkurzać.
Masz do wyboru te statki co podałem w tabelce i tyle w temacie.
Chciałem by było miło, przyjemnie .. ale powoli widzę że im więcej się daje tym więcej robicie problemów. Więc decyzja albo wy wybieracie albo pływacie tym czym ja wybiorę.

Okręt jest nowy. Czy został kupiony czy dostałeś w spadku jak w rozmowie na gg mi to było gancegal. Czy nawet Ostatni Mohikanin Ci podarował na imienieny, byle było w historii, a jak nie pamiętasz to sobie poczytaj archiwum na gg.
Jaracz napisał wybierzcie ze względu że chciał aby to była wspólna decyzja, ale Ty jesteś kapitanem i twój głos de facto jest najważniejszy. A dla mnie to możesz zrobić głosowanie albo sam sobie wybrać co kupiłeś.

Chcesz podyskutować o tym zapraszam na gg...

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Ciężkie jest życie na morzu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

Skocz do: