Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jak łączycie graczy w drużynę?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edward Von Loeve
Przepatrywacz
Przepatrywacz

PostWysłany: Pią Sie 12, 2005 11:37    Temat postu: Jak łączycie graczy w drużynę? Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo parę znajdujących się koło siebie postaci nie stanowi jeszcze drużyny. Musi mieć miejsce jakaś sytuacja, która na stałe stworzy z nich dobrą kompanię. Jak to u Was wygląda? Nie chodzi mi oczywiście o standardowe spotkanie w karczmie, bo wydaje mi się to bardzo nierealistyczne. Co chwilę spotyka się kogoś przy szynkwasie, ale to przecież nie oznacza, że wyruszy się z nim przemierzać świat i stawiać czoło niebezpiecznym przygodom ryzykując własne życie. Oto moje propozycje:

- Wspólny znajomy. BG zostają sobie przedstawieni przez ich wspólnego przyjaciela. Zostają poproszeni o wykonanie dlań przysługi (pierwsza przygoda).

- BG zostają pomówieni o zabicie lokalnego ochlajmordy w przydrożnej karczmie. Sytuacja zmusiła ich do pośpiesznej ucieczki przed tłumem rozjuszonych wieśniaków.

- Mentor. Postacie zostają poproszone o wykonanie zadania dla ich wspólnego mentora. Może to być znamienity rycerz podziwiany przez wszystkich, kapłan, który przygarnął swego czasu wszystkich BG albo inna bardzo ważna dla BG postać. Najlepiej, żeby mieli u niej dług wdzięczności

- Wspólny wróg. BG mogą zjednoczyć się, aby stawić czoło skrytobójcy, który od dostał zlecenie na każdą z postaci. Rozjuszeni wierzyciele bohaterów zrobią wszystko, żeby się zemścić. Wróg może być też potężniejszy, a jego zabicie może stanowić cel całej kampanii.

- Więzienie. BG zostają wtrąceni do wspólnej celi. Razem obmyślają plan ucieczki.

A jakie są Wasze pomysły?

Pozdrawiam
Madras
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspólny zleceniodawca albo cel - u mnie właśnie w ten sposób powstaje w chwili obecnej, najpierw zostali wybrani spośród wielu poszukiwaczy przygód w Altdorfie przez pewnego arcymaga do odnalezienia i zabicia demonologa, który ukrył się w odległej wiosce, a teraz starają się znaleźć lekarstwo na ciężkie oparzenia dziesięcioletniej córki przyjaciela owego demonologa.

BTW cholernie martwe to forum, taki ciekawy temat a 0 odpowiedzi przez 2 miesiące...
Orrendil
Basztowy
Basztowy

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie często łączy ich wspólny cel, zadanie. Ale niedawno dwa elfy uratowały chłopa przed atakiem mutantów i ten w ramach wdzięczności i chęci przygody ucieka wraz z nimi, łamiąc prawo, bo jest chłopem pańszczyźnianym przywiązanym do ziemi Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Julian
Przepatrywacz
Przepatrywacz

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja razem z moimi BG uznaliznaliśmy że nie ma sensu zabawy w takie wstępy chyba że są naprawde ciekawe i pomysłowe. Po prostu uznajemy że BG są przyjaciółmi od zawsze. Czasami smiesznie to wygląda, ale pozwala skupić się na właściwym wątku przygody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cadi
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 00:20    Temat postu: inne sposoby... Odpowiedz z cytatem

- impreza po której wszyscy nic nie pamiętają. Jakimś cudem wszyscy razem śpią w jednym pokoju.
- usiedli całkiem przypadkiem blisko siebie. podchodzi do nich ktoś ,kto miał się spotkać z grupą osób o identycznym składzie jak BG (np krasnolud, kobieta (człowiek) i elf. Przez pomyłke to właśnie im przedstawia omyłkowo robotę do zrobienia... nic nie jednoczy bardziej niż brzęk złotych koron.
- wersja HC czyli wszyscy gracze są pacjentami cierpiącymi na zaniki pamięci. rezydują w jednym z hospicjum sióst miłosierdzia Shalyii. Każdy z nich ma jakieś przebłyski związane z pozostałymi BG. Kim oni są skoro tylko ich pamiętają. Może być to ciekawy pomysł na przygodę.
- dla bohaterów o podobnych profesjach: kilku BG spotyka się w miejscu wykonywanej przez was "roboty". Okazuje się że każdy z was ma zrobić to samo zadanie. Zapowiada się na podział wypłatyy na kilka części i wyjaśnienia pracodawcy...
- pobór/ wcielenie do wojska- nie muszę tłumaczyć...
alladyn777
Odźwierny
Odźwierny

PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jednym z ciekawszych momentów ustalania składu drużyny jest wspólna walka na trakcie...
Jeden z BG zostaje zaatakowany przez bande zwierzoludzi a załóżmy pozostali 2 BG widzą to przemierzając szlak i ratują koledze życie.
NIC TAK NIE ZWIĄZUJE LUDZI JAK DŁUG ŻYCIA (wersja jest wyjątkowo ciekawa jeśli jest w teamie krasnal i elf!!!)
Powrót do góry
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas gracze nie znaja sie na początku: najczęsciej wspólny zleceniodawca, choc raz Mg wymyślił coś fajnego : pierwsze sesje odbywaly sie osobno, az w koncu spotkalismy sie w jakiejs karczmie. Kazdemu snilo sie cos podobnego, ale tylko razem nasze sny dawaly dopowiedź na ukladanke. Ogólnie fajnie było i tajemniczo, kazdy zastanawial sie kim byla postac w naszyc snach itd. Teraz jak ja prowadze to gracze sie znaja i wogóle.
choć kiedys dwójka moich graczy grała oprychami, trzeci był druidem a czwarta ochroniarzem. Kazałem oprychom zabic druida, a ochorniarz który sie przuypaletał strzegl go. Ja mialem ubaw, w koncu gracze dogadali sie i zabili zleceniodawce - tak zaczęła sie wspólna podróz

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej wypada chyba wspólny wróg. Problem w tym, że to musi być postać, której Gracze naprawde nienawidzą. Wtedy nieważna jakie antypatie mają miejsce w drużynie. I tak celem nadrzędnym będzie dopadnięcie tego znienawidzonego.

Mam takiego jednego BN'a (Viktor imię jego), który był obecny na wielu sesjach. Najpierw jako zleceniodawca, raczej poczciwy, choć chciwy i arogancki człowiek (mag który wkupił/wżenił się w stan szlachecki, narażająć się na drwiny ze strony reszty arystokracji).
Z czasem zaczął przechodzić zmiany jeśli chodzi o jego charakter i ambicje. Z sojusznika stał się wrogiem (dokładnie wtedy gdy rozprawiwszy się ze swoimi wrogami pozbawił życia także jednego BG i kilkoro ulubionych BN'ów Graczy).

Teraz gdy tylko wpadli na trop człowieka, który jest współpracownikiem wspomnianego czarodzieja, wszystko zeszło na plan dalszy. Podświadomie, ramię w ramię robią wszystko, aby skonfrontować się z panem Viktorem i wymierzyć mu sprawiedliwość.

...i tak już dzieje się po raz drugi. Tylko że wcześniejsze postaci Graczy z pierwszej próby dopadnięcia pana V. nie miały szczęścia.

Jeden BN a tyle przygód.
th3mon
Strażnik
Strażnik

PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednego BG wprowadziłem w postaci magicznego pierścienia. Celem scenariusza było odzyskanie ów przedmiotu i przyniesieniu komu trzeba. Po odczarowaniu BG dostąpił zaszczytu bycia członkiem Drużyny Very Happy.
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wspólnego wroga to mój MG nam coś takiego sprawił. Wampir ów zwał sie Zael. Ile krwi nam napsól to nie bede wspomminac, a jaki upokrzen nam dostarczył to tez szkda gadac
Ale to naprawde jest dobry pomysł, gorzej jak którys z graczy zechce sie z kimś takim sprzymierzyć Razz no i wtedy po misternym planie.

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy to jest nawet jeszcze lepiej. Pomagamy Graczowi wciągnąć resztę drużyny i mamy niepowtarzalną możliwość pogrania po drugiej stronie barykady.

Schody zaczynają się gdy nie wszystkich uda się przekabacić. Ale wtedy można ich omotać tak, żeby nie wiedzieli dla kogo pracują. Myśląc, że walczą ze swym wrogiem, pracują de facto dla niego. Ale do tego potrzeba naprawdę niezłego Gracza intryganta.
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dałem to tak e spotkali sie jusz niepamientam gdzie ale wiem że wysłano za nimi wszystkimi takiesame listy gończe kto je wysłał niewiadomo (pszynajmniej dla BG) i to jest temat kammpani znaleść i coś zrobić z tym co ich na śmierć skazał teraz wendrują i szukają miewajonc pszygody
Powrót do góry
Paweł
Strażnik
Strażnik

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ckapsel napisał:
Ja dałem to tak e spotkali sie jusz niepamientam gdzie ale wiem że wysłano za nimi wszystkimi takiesame listy gończe kto je wysłał niewiadomo (pszynajmniej dla BG) i to jest temat kammpani znaleść i coś zrobić z tym co ich na śmierć skazał teraz wendrują i szukają miewajonc pszygody
A czemu nam tak nie zrobiłeś??[/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wy sie spotkaliście w karczmie co źle wolałbyś żeby znaleźli cie pułżywego
w klatce w wiosce orkuw no powiecmy bez 3 plcuw
Powrót do góry
Paweł
Strażnik
Strażnik

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ckapsel napisał:
No wy sie spotkaliście w karczmie co źle wolałbyś żeby znaleźli cie pułżywego
w klatce w wiosce orkuw no powiecmy bez 3 plcuw

No nie,ale brzmi ciekawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: