Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
#SESJA Pałac Mordu - Prolog

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Pałac Mordu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orth
Admin Zamku
Admin Zamku

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 13:32    Temat postu: #SESJA Pałac Mordu - Prolog Odpowiedz z cytatem

- Dziadku opowiedz nam o tym, to takie straszne i dziwne – poprosiła kruczowłosa dziewczynka splatając małe paluszki.
Stary mężczyzna – wędrowny bajarz, uśmiechnął się uprzejmie i wyciągnął rękę do słodkiego dziecka.
- Dobrze, czy wy też chcecie posłuchać? – zapytał zbierające się grono dzieci i podrostków udających, że gadanina starca nic ich nie obchodzi.
- No możemy.
Mężczyzna przeciągnął się ukazując na karku paskudne blizny po ranie i poparzeniach, które powinny go zabić, i usadowił się wygodniej na obmurowaniu studni. Chrząknął kilka razy i zaczął:
- Dawno temu... bardzo dawno temu był sobie zły lord. Lord ów był naprawdę złym człowiekiem. Jego poddani panicznie się go obawiali, chodziły pogłoski, że nie jest człowiekiem tylko jakimś demonem. Nienawidził ludzi i elfów. Akceptował tylko odmieńców takich jak on.
- Czy mnie też nienawidził? – zakrzyczała dziewczynka niepokojąc się strasznie.
- Nie bój się to tylko opowieść. A więc na czym to ja stanąłem?
- Na akceptowaniu odmieńców – odezwał się jeden ze słuchaczy.
- Ach tak... ten zły lord miał pałac, a właściwie twierdzę, potężny zamek skąd terroryzował okolicę. Jego mury sterczały ponad czubkami drzew przypominając każdemu, że nieposłuszeństwo będzie surowo karane. Kerharick, bo tak się nazywał nawiązał kontakt z mrocznymi siłami zła, z pradawnym złym bogiem renegatem.
- Co to jest renegat?
- To taki ktoś co się buntuje.
- Aha.
- Ale nie przerywaj mi kochanie. Kerharick de Drabenwolf, Mroczny Lord dawał się we znaki wszystkim dookoła, jego zło stało się legendarne, a mordercze instynkty przysłowiowe. Podobno nabijał ludzi na pale i opiekał powoli aby cierpieli umierając.
- O fuj!
- Tak. Po jakimś czasie, król elfów razem z królem powstającego państwa, które dzisiaj nazywa się Bretonią postanowił zniszczyć to podłe siedlisko zła. Przygotowali armię, która miała pójść na zamek Kerharicka u podnóża Bladych Sióstr.
- I co, i co? Udało im się? – niewytrzymała kruczowłosa dziewczynka.
- Zaraz do tego dojdę Saro. Armia podeszła do ogromnego zamku i zaczęła go oblegać. Kerharick śmiał się z murów swej potężnej siedziby a jego śmiech siał trwogę w sercach atakujących. W pewnym momencie atak nasilił się, kapłani elfów wezwali na pomoc moc swych bogów, a oni odpowiedzieli im. Widząc obrót spraw Kerharick zatrwożył się, jego zła krew zawrzała. W pewnym momencie zmienił się w demona i ryknął o pomoc do swego boga. Zamek znikł, nikt go więcej nie widział. Król elfów powiedział, że zły bóg przeniósł zamek do otchłani.
- Gdzie?
- Do bardzo złego miejsca. Istnieje legenda, że jest ktoś kto może dostać się do wnętrza. Mówi się też o jakiś kluczach, ale na tym kończy się opowieść.
- To bardzo dziwne. To znaczy, że gdzieś ten zamek jest tak?
- Tak dzieci, teraz idźcie spać, bo mnie wasi rodzice wygonią na bruk. Jutro z rana trzeba na pole.

Kronika Starego Świata według Sary Seldstaff wyd. II Altdorf 2483r. KL

„(...) i zamek znikł, nie pozostało po nim nic. Mrok także się wycofał z Bladych Sióstr. Naoczni świadkowie nie wiedzieli co mogło się stać. Armia powróciła do domu, jednakże kilka osób, które wyruszyły aby przeszukać miejsce gdzie stał zamek, nigdy nie powróciło (...)
Według legendy Malal stworzył cztery klucze, które w przyszłości zostaną wykorzystane aby przywołać zamek złego Lorda. Nikt nigdy nie odnalazł nawet małej wzmianki o ich wyglądzie i miejscu ukrycia, nawet ja po długoletnich poszukiwaniach zaprzestałam dalszych prób (...)”

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Pałac Mordu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach