Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wszechstronność
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Altdorf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już o naśladowanie chodzi, to gdy rasy elfów i krasnoludów przeżywałe swoje złote lata, ludzie jak dzicy kryli się po lasach.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ludzie nauczyli się podstaw ale raczej z przyrodyalbo sami wymyslili a nie od elfów czy krasnoludów bo tamci się raczej nie chcieli dzielić swoimi osiągnięciami. A tak dokłanie to chodzi mi o teraźniejszość w WH. Teraz to wszyscy naśladują ludzi Razz

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elfy raczej nie kopiują. kryją się po swoich lasach i wieżach i umierają albo gonią za dawno utraconą chwałą... Są zbyt dumni i zapatrzeni w siebie żeby powielić jakiś nawet bardzo dobry pomysł...

Co innego z krasnoludami. To bardzo pragmatyczna rasa. Skopiują wszystko co może się przydać...
Łysy1382
Skrzydłowy
Skrzydłowy

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2005 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czlowiek gora, czlowiecy gorami. He he. Najlepsza rasa sa ludzie, bo jak to ktos wczesniej napisal - pasuja do wszystkiego i wszystko moga robic. To jest uniwersalna rasa.
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie są liczni. W tym także leży ich siła. 10 najemników i 10 żołnierzy z muszkietami na jednego elfiego łucznika bądź tancerza wojny. Teoretyczny wynik konfrontacji jest z góry przesądzony.
Powrót do góry
Vrael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie autorem by dorownac np: krasnoludom w walce potrzeba duzo wysilku i pracy. Ale sila ludzi jest ich wszechstronnosc! to jest niesamowite ze w kazdej profesji sie znajda! :]
Tristan San'Salvarius
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przepraszam, że 'odgrzewam' tak stary temat, ale nie mogę się zgodzić z postami, w których ludzie piszą, że człowiek odnajdzie się w każdej profesji. A co z zabójcą trolli, tancerzem wojny, rzecznikiem rodu, wojownikiem podziemnym, długobrodym. W niektórych sytuacjach człowiek nie jest w stanie zastąpić elfa, krasnoluda. Co mu z tego, że jest wyśmienitym zwiadowcą, jeżeli mimo wszystko nie dorówna w tym elfom, które mają naturalną umiejętność bystrego wzroku.
A co z runicznym kowalem. Tylko kransolud będzie miał możliwość i predyspozycję do chociażby nauki i samego wykonywania rytuałów 'kreślenia' run.
Nie ma czarodziaje nad elfa, to samo tyczy się druidów. Prawdziwy tancerz wojny to elf. Ta uniwersalność jest z jednej strony dobra, ale z drugiej strony jest ogromną wadą, ponieważ człowiek nie może być najlepszy (biorąc pod uwagę średniego człowieka, elfa i krasnoluda) w danej dziedzinie bo....jest uniwersalny. Jak to ktoś powiedział: "co jest do wszystkiego, jest do niczego" ; ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Radomir
Odźwierny
Odźwierny

PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pewnym sensie zgadzam się z przedmówcą. Ludzie jednak też zajmują stanowiska, których elf, czy krasnal nigdy nie posiądą. Na przykład druidzi, którymi mogą zostać jedynie ludzie.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 03:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i Tristan "dokopał" zwolennikom ludzi Laughing Trzeba mu przyznać racje i zmienić stwierdzenie na człowiek odnajdzie się w większości profesji , niestety są takie które nie są z natury dla niego osiągalne. Ale absolutnie nie zgodze sie że ludzi są do niczego Twisted Evil

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Tristan San'Salvarius
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, ja oczywiście też uważam, że ludzie nie są do niczego (tak tylko przytoczyłem to przysłowie, ot tak Wink ). Np. człowiek nie miałby większych problemów z rozmową z elfem, tak jak by je miał krasnolud, który raczej nie chciałby mieć z nim nic wspólnego i vice versa.
Powrót do góry
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nigdy nie widziałem krasnala ani elfa jako Łowcy Czarownic i Rycerza jakiegoś zakonu. (niech ktoś spróbuje podskoczyć rycerzowi jakiegoś oficjalnego zakonu w mieście albo łowcy czarownic... już widzę jak się nim straż zajmuje)
I daj Sigmarze bym nigdy nie ujrzał elfa łowcy czarownic albo krasnala w Zakonie Białego Wilka.
Ludzie mają wiele ciekawych profesji (ja osobiście od zawsze preferowałem gre człowiekiem, taki tam wrodzony rasizm który mocno boli moich graczy gdy prowadze) krasnoludy też mają ciekawe, elfy także.
Tyle każdy jest ciekawy jak się umie nim grać, co innego jak się nie umie heh...
Powrót do góry
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednym scenariuszu ściągniętym z zamku było o dwóch krasnoludach Łowcach Czarownic. Co w tym złego?

Co do zakonów... Elf i krasnolud raczej nie mogliby wstąpić do takiego ze względu na ich psychikę i poglądy... Ludzie jak najbardziej.
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Tristan San'Salvarius
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to prawda, że nie mieliby miejsca w Zaknie Białego Wilka, ale to działa w dwie strony akurat i jest normalnym zjawiskiem. Tak samo człowiek nie mógłby stać się długobrodym, bądź łucznikiem w elitarnym elfim oddziale. W moim świecie samo wejście człowieka do krasnoludzkiej twierdzy byłoby czymś trudnym do osiągnięcia, nie mówiąc o elfach.
Powrót do góry
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brujah jak dla mnie to tylko świadczy o scenariuszu.
Łowcy Czarownic podlegają "prawu" i mają zwierzchników (polecam lekture Królestwa Magii) Ja tam najnormalniej w świecie nie widzę krasnali i elfów.

Na tej samej zasadzie elf nie może wstąpić do kolegium magii. Kolegium to nie jest taka tam wolna instytucja. Jest to instytucja która podlega Imperium i ma pewne nakazy i zakazy.
Powrót do góry
Orzad
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lordbunio napisał:
Na tej samej zasadzie elf nie może wstąpić do kolegium magii. Kolegium to nie jest taka tam wolna instytucja. Jest to instytucja która podlega Imperium i ma pewne nakazy i zakazy.

Inna sprawa, że żaden elf raczej by się nie zniżył do takiego poziomu, żeby pobierać nauki u ludzkich kuglarzy... Laughing
Co do ludzi to rzeczywiście są oni uniwersalni, ale wątpię żeby byli najlepsi w tym co robią... Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Altdorf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: