Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Imperium - Averland i Góry Krańca Świata
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:28    Temat postu: Imperium - Averland i Góry Krańca Świata Odpowiedz z cytatem

LEOPOLD VON MECKLENBERG

Jest noc, mimo to nadal pracujesz ze swymi niezbyt rozgarniętymi pomocnikami. Chwilowo Khazadzi oraz inżynierowie ludzcy byli niedostępni, a ty chciałeś wypróbować nową teorię na odkrycie mocy machiny, jaką posiadłeś.

Jesteś tak blisko, tak, tylko ten kawałek metalu szczypcami w tą płytę i...

Eksplozja.

Lecz nie od twojej strony czołgu, jeno z drugiej. Słyszysz krzyk bólu, krew smagnęła gdzieś na posadzkę i ścianę. Widzisz że twój metal, nawet dotykając płyty, nic nie wskórał. A może i spowodował tą eksplozję? Co się tam stało?

ICHNEUMON

Stoisz na najwyższej wieży twojego potężnego Wezendorfu i wpatrujesz się z dumą w czyste, nocne niebo. Morrslieb jest blisko pełni... Jeszcze tylko kilka dni i będzie można odprawić każde rytuały Chaosu i Malala, jakie przyjdą ci do głowy. Potrzeba jedynie wiedzy, składników i potężnego magusa. Do głowy od razu przyszedł ci twój Skaven-towarzysz, Rikkit'Tik.

Rozmyślania nad komunikacją z twoim bóstwem zmąciły ci wątpliwości. Co jeśli Malal cię odrzuci? Przecież jesteś słaby, pozwalasz na to by krasnoludy, zielonoskórzy i skaveni koczowali wokół i pod Wezendorfem. Nie! Nie jesteś słaby! Zmiażdżysz wrogów i przygotujesz się na porozumienie z Malalem. Anarchia i Chaos zaczynają powoli zamierać w Imperium. Ruszysz tam, lecz najpierw trzeba poukładać wszystkie sprawy tutaj.

Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Sro Gru 24, 2008 12:18, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Odkładam narzędzia na miejsce. Jestem pewien że to nie moja wina. Z mojej strony nic się nie stało. Idę zobaczyć co się dzieje po drugiej stronie. Przecież nie kazałem nikomu nic robić ani też dotykać. Jestem bardzo zły>

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Pora się zająć sprawami naglącej natury... Schodzę na dół po czym zwołuję dowódców na naradę wojenną... Czekam na nich w sali obrad mają przynieść wszystkie informacje o bazach i ruchach naszych nieprzyjaciół>
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEOPOLD

Wypadasz zza czołgu i widzisz widok straszny, a obrzydliwy. Słudzy majstrowali coś przy stole z ingredientami, co spowodowało nagłą detonację. Dwóch parobów zostało dosłownie rozjebanych po pokoju, pozostali dwaj leżą i kwiczą, ciężko poranieni. Ze stołu i zapasów ingredienta i narzędzi, gówno się ostało.

Wtem, drzwi od sali huknęły rozwarte na oścież. Do pomieszczenia wpadli dwaj odziani w kolczugę wartownicy. Mają otwarte hełmy na czerepach, tarcze na plecach, krótkie miecze i pochodnie w rękach. To zbrojni Miecznicy z twojego garnizonu. Ci dwaj wartę mieli pełnić. Gapią się z niedowierzaniem na całą sytuację.

- Nic ci nie jest, panie? Co się tu wydarzyło?

ICHNEUMON

Chcesz schodzić z wieży, kiedy blisko ciebie upadł syczący granat! Padłeś na ziemię, a suchy trzask oznajmił wybuch. Zerwałeś się z bruku i patrzysz-wróg.

Krasnoludzki oddział naciera. W ich rękach kusze, rusznice, topory, młoty i tarcze. Na głowach rogate hełmy, na ciałach zbroje z łusek metalu. Przy pasach krótkie miecze i sztylety. Niektórzy mają granaty, bomby czy topory lub młoty do ciskania. Targają ze sobą granatniki, moździerze i działony. Jest ich może ze trzy setki. Za nimi-ludzcy sojusznicy z Księstw Granicznych, ze dwie setki. Zbrojni w ostrza na drzewcach, łuki i miecze.

Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Natychmiast zbiegam na dół i zbieram ludzi wyszczekując rozkazy!... Sam biegnę po zbroje i mojego Czarno błękitnego pulsującego Morgensterna dwuręcznego . Śpieszę się jakby sam demon po mnie przybył.>
- Ostatnie spojrzenie na mój ekwipunek . Tak.... Pora zażyć krwi ....
<Wybiegam i od razu dołączam do obrony staram się koordynować obrone razem z dowódcami...>
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Jestem wściekły. Co za idioci. Zwracam się do strażników:>
-Nie nic mi nie jest, ale ci debile tutaj próbowali dokonać zamachu na mnie. Zabrać ich z tąd i publicznie powiesić za próbe zamachu stanu i działanie na szkode państwa. I niech ktoś przyjdzie tu posprzątać, najlepiej któryś z krasnoludzkich inżynierów, nie chce tu zadnych lokai ani tym podobnych. Pozbierać pozostałości dwóch innych i pochować...
<Staram się ochłonąć>
-Wiecie może co u diabła dzieje się w dolnym zamku?? Dlaczego wszyscy pracują tam a nie tu???

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEOPOLD

Jeden z warty pobiegł po towarzyszy, drugi chowając miecz i patrząc z odrazą na martwych i żywych, rzekł:

- Nie wiem, panie. Jakaś eksplozja chyba była. Może li zamach siakiś? Posłyszałem też ja dzisiaj panie, że Miłościwy Lord Mortimer wysłał tu siakąś sank.. sak... sankcjono-w-a-n-ą grupę tych, no... Łowców Czarownic! Ponoć ścigają jakąś bandę magików czy coś. Ale nie z kolegium.

Kiep głupio się uśmiechnął, zadowolony z tego, że udało mu się wypowiedzieć trudne słowa z pamięci...

Po chwili przybiegło trzech strażników oraz zaspany cyrulik. Konował opatrzył rannych i zabrali ich.

- Pane, pokurcze nie podejdą. Zajęte som. Lokaye wezwać? Popilnuję coby nie rozrabiali.

ICHNEUMON

Wydałeś dyspozycje i przyodziałeś rynsztunek. Ruszyłeś na mury wraz z oficerami i Wojownikami Chaosu. Wrogowie bombardują mury różnymi machinami bojowymi. Działa, armatki, falkonety, skorpiony, balisty, mangonele, trebusze, wielolufowe działka... Ale z tego co widzisz, większość operatorów jest niedoświadczona, same bronie są dość kiepskiej jakości i po jednej sztuce z każdego rodzaju. Nie mają też dużo amunicji, a szykują dwie drabiny oblężnicze, małą wieżeję i taran. Rozsieczecie ich w walce na murach i w bramie!

Zastanawiasz się gdzie Rikkit'Tik i Shin Tan. Przybiegł w tej chwili jakiś Wojownik.

- Lordzie! Ze wschodu walą tu Chaosyci! Niepodzielni, Khorniści, Nurgliści, Slaaneshyci, Tzeentchianie i pokurcze! Mają może ze dwie, trzy lufy oblężnicze, a ich samych to chyba z siedem setek! Z północy, przez góry nadciągają też zielonoskórzy, bez machin, ale w liczbie trzystu! Rikkit'Tik organizuje już obronę i przywołuje demony. Co czynić?

Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-A niech to ... Przywołajcie więc sługe, sam go popilnuje. Niech od razu przyniesie wszystko co mu potrzebne do sprzątania.
<Czekam na sługe. Kiedy przyjdzie śledze jego poczynania, mówie mu czego może dotykać a czego nie. Kiedy już skończy upewniam sieże nikogo nie ma, zabezpieczam warsztat , sprawdzam czy reszta rzeczy jest na miejscu i wychodzę. Zamykam warsztat i stawiam przy wejściu dwóch strażników, po czym udaje się do dolnego zamku na inspekcje.>

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Tak to będzie to ...>
- Formować 600 ze mną. Uderzcie z dział w ziemię przed pokurczami żeby ich oślepić. Reszta do dyspozycji Shintana i Rikiego. Przekazać im że mają się trzymać dopóki nie wrócimy ze sprzętem !
<Gdy się uformujemy pod zasłoną z kurzu wylewamy się na atakujace nas krasnoludy... Nie ma litości >
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEOPOLD

Przybył sługa który z odrazą posprzątał wszystko i wraz z wartownikiem wyniósł zmasakrowane szczątki na cmentarz. Zamknąłeś drzwi, postawiłeś na warcie dwóch zbrojnych i udałeś się korytarzami zamczyska.

Minęło dobre pół godziny, zanim wylazłeś z zamku i doszedłeś do dolnego pierścienia murów. Po lewej stronie bramy był niezły burdel. Kilka budynków częściowo legło w gruz, tak samo kawał muru. Rannych i zabitych już pozbierano, ale widać gdzieniegdzie zaschnięte plamy i smugi krwi.

Kilkunastu inżynierów i kilku krasnoludów, w otoczeniu oddziału straży miejskiej i gapiów ogląda zniszczenia. Wygląda ci to na zamach. Ale kto, jak, po co? I czym?

ICHNEUMON

Szybko uformowałeś oddział przed bramą, która nagle się otworzyła. Z nielicznych broni zasięgowych jakie macie na murach, pomknęły pociski w stronę wrogów. Kilka z nich spowodowało straty, inne podniosły chmury pyłu i ziemi. Ruszyliście zwartą kolumną, zamykając wrota za sobą. Widzisz, że drabiny już są oparte o mury i pierwsi wrogowie wskakują na blanki. Biegniecie truchtem drogą, z dobytą bronią i ogłuszającym chrzęstem elementów zbroi i tarcz.

Wycieczka-tego się wrogowie nie spodziewali. Uderzyliście na siły ludzi. Po dosłownie chwili walk wycięliście załogi prostych machin, a te niestety zostały w większości zniszczone. Dorwaliście tylko balistę i skorpiona. Ponieśliście znikome straty, a resztki ludzkich szeregów pierzchają lub padają pod waszymi ciosami. Krasnoludy zauważyły to. Zaskoczenie minęło, dymy opadły. Krzaty prują w was z rusznic i garłaczy, osłaniają taran oraz działa i oblężniczą wieżę.

Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Podchodzę bliżej i przyglądam się zniszczeniom. Zastanawiam się co mogło spowodować te uszkodzenia. Staje przy krasnoludach.>
-Co tu się stało i kto jest za to odpowiedzialny??Kiedy tego dokonano??
<Każe rozpędzić gapiów>
Na co się tak gapicie??
<do krasnoludów>
-Bierzemy sie do pracy. Trzeba to jak najszybciej naprawić. No dalej ruszać się ruszać. Znosić budulec , rozebrać nazbyt uszkodzone kawałki i brać sie do odbudowy. Bezpieczeństwo miasta to najważniejsza sprawa. Zaprzęgnąć do pracy mieszkańców. W końcu ich bezpieczeństwo też sie tu waży. I niech odział straży pilnuje cały czas tego miejsca aż budowa nie zostanie zakończona. Sabotażystów na tortury a potem... Przygotujemy dla nich coś specjalnego...
<Wygląda że będę musiał nadzorować odbudowe muru zamiast zajmować się pracą nad tym zadziwiającym urządzeniem.>

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Zalać Ich MALAAAAL!!!!!!
<Biegnę w pierwszym szeregu wyjąc potępieńczo wywijając młynki morgensternem....>

- Gińcie w imię MALAALA!!!

- Ruszać się!
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEOPOLD

Wszyscy uwijają się w ukropie. Gapie zostali rozpędzeni lub zaprzęgnięci do roboty. Zdemolowany teren został uprzątnięty i jest pospiesznie naprawiany.

Nikt nie wie kto sabotował to miejsce. Kilkunastu ludzi zginęło, kolejnych kilkunastu zostało rannych. To były domy mieszkalne, nic ciekawego pod względem strategicznym.

Prosty lud plotkuje coś o bandzie heretyckich czarowników, którzy niby magią zrobili zamach. Pieprzą też o tym, że zemsta Lorda Mortimera nadchodzi w postaci kordonu członków byłego Inkwizytorium.

ICHNEUMON

Szarżujesz na czele Łupieżców i Wojowników Chaosu. Naprzeciw biegną na was zwarte masy krasnoludów wiedzione przez swego dowódcę. Ogłuszający chrzęst broni i zbroi oraz tupot nóg i okrzyki rozdzierają powietrze niczym potężny miecz.

Wreszcie starcie. Prawie ogłuchłeś, taranując jakiegoś pokurcza i rozwalając innego pierwszym ciosem broni. Niektórzy walczący wręcz wylecieli w powietrze, zmieceni impetem szarży. Walka wrze, jest niezwykle krwawa. Cios za cios, martwy za martwego. Krasnoludów jest mniej, ale tylu ilu zabijacie, tylu tracicie. Są wam równi potęgą. Czujesz respekt, zresztą oni zapewne też, nie mówiąc o twoich ludziach...

Wieża oblężnicza dopadła murów, kiedy akurat obie drabiny oblężnicze zwaliły się strzaskane na ziemię. Armaty wciąż bombardują mury, taran zbliża się do bramy. Wymanewrowali was! Nie możesz się wycofać-mogłoby to spowodować kontratak krasnali i masakrę twoich ludzi. Pocieszyć się możesz tym, że obrońcy jakoś się trzymają przed falą wrogów wylewających się z wieży...

Nagle, słychać bojowe okrzyki dochodzące ze skał. Zbiegają z nich masy snotlingów, goblinów, hobgoblinów, nocnych goblinów, orków i przeróżnych spętanych bestii. Może z setka ich łącznie jest. Biegną na was i na krasnale w bezładnych bandach.

Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Formować się !!!
<Staram się tak ustawić moich ludzi aby bezwładna horda wpadła na krasnoludy... Wyrąbujemy ścieżkę aby się nimi osłonić ... Równocześnie obserwuje ruchy krasnoludzkich oddziałów aby odpowiednio pokierować oddziałami >
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Rozkazuje sobie przynieść wysokie krzesło na podwyższeniu i posiłek. Siadam sobie i obserwuję okolicę, szczególnie kręcących się blisko ludzi. Doglądam prac, wyrażam swoje uwagi. Pilnuje żeby pracowali solidnie i dokładnie ,aby odbudowany mur był równie jeśli nie bardziej wytrzymały od zniszczonego. Jeśli nie zdąża dzisiaj skończyć , trudno. Dokończymy jutro. Spędzam na miejscu budowy cały dzień, spożywam tam posiłki i obserwuję. Przywołuje jednego z dowódców straży.>
-Ogłoście stan wyjątkowy. Nikomu poza strażą nie wolno wychodzić w nocy z domu pod karą śmierci. Wojskowym z środkowego zamku nie wolno opuszczać ich częsci zamku w nocy bez wcześniejszego zaanonsowania się i okazania odpowiednich rozkazów na piśmie. stan wyjątkowy obowiązuje od dziejszego zachodu słońca aż do odwołania. Przekażcie to innym.

MG tu i tam ^^
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23

Skocz do: