Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wieś Müden

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Witamy na dworze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 12:22    Temat postu: Wieś Müden Odpowiedz z cytatem

Nie ma lepszego na odpoczynek miejsca niż spokojna, cicha i przepiękna wieś. Zazwyczaj jest ona czyjąś własnością, nie raz tam zapraszano gości, by mogli wypocząć i pooddychać świeżym powietrzem.

Każdy liczący się szlachcic miał przynajmniej jedną. Musiał nią zarzadzać, dbać o nią i jej mieszkańców, a potem mógł czerpać zyski.

Wieś Müden położona jest przy rzece Kiefer od wschodniej strony, na północ zaś rozciągają się już wzgórza Weiss. Póki co nalezy ona do miasta Hergig, które gotowe jest ją odsprzedać majętnemu szlachcicowi.

Obecny zarządca, Adolf Meier, to prosty i poczciwy człowiek. trochę nieobyty i nieokrzesany, ale uczciwy, a takich ludzi się ceni.

#Sesja Sylvania - Otto Welmann, akolita
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN OSTAPOVICZ

Wjeżdżając do wsi zobaczyłeś pobojowisko. Dziesiątki koni, wszędzie pod domami leżą zachlane postaci. Najgorsze, że na drzewie powieszono namiestnika wsi. Mieszkańcy prawie się nie pokazują.

Bród, syf i ubóstwo...

Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie często bywam zdziwiony, lecz w tym momencie po prostu nie mogę uwierzyć w to co widzę. Ta banda zachlanych bydlaków... To moi ludzie?

Zsiadam z konia, jestem wyraźnie poruszony. Podchodzę do tych mieszkańców, którzy się "pokazują".

- Nie bójcie się... - Powiedziałem cicho i uśmiechnąłem się blado.

Szukam Saszy. To on jest odpowiedzialny za ten cały fakt.
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN OSTAPOVICZ

Szukałeś Saszy, lecz nie możesz go odnaleźć. Któryś z żołnierzy, nawet Cię nie poznawszy powiedział, że Sasza wieczorem udał się do Hergig i od tego czasu słuch o nim zaginął.

Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kopię tego żołnierza, najlepiej w lewy bok, niech poczuje pańskiego buta.

- Wstawaj kmiocie kiedy masz przed sobą swego pana! - Ryknąłem na niego. Rozglądam się jeszcze w koło, jeśli jest wystarczająco dużo ludzi w okół mnie, krzyczę. - WSTAWAĆ PSIE SYNY! SKURWYSYNY Z DUPY TROLLA! JA WAM DAM ROZPIERDALAĆ MOJE WŁOŚCI! WSZYSCY NA PLAC! MIGIEM, CHOŁOTA!

Jestem w totalen euforii. Chodzę i kopię żołnierzy tych, którzy leżą. Ci, którzy wstają mają obowiązek mi pomagać. Zbieram ich wszystkich na placu.

- Mam to głęboko w rzyci, że Sasza zniknął! Teraz ja jestem tu i laba dobiegła końca! - Krzyczę i kręcę się w kółko. - Jakie były rozkazy?! NO JAKIE KURWA BYŁY ROZKAZY?! ZAJĄĆ SIĘ MODERNIZACJĄ BY MIESZKAŃCOM, i przy okazji wam, ŻYŁO SIĘ, KURWA, LEPIEJ!

Odwracam się do nich plecami i uśmiecham sam do siebie.

- Lubicie spać na dworze... Dobrze, dobrze... - Murczę. - Zatem nie będzie problemu z noclegiem dla was.

Mam świadomość, że robię totalny chaos, lecz moi ludzie zasłużyli na karę.

- Macie dzień na odbudowe tego co zniszczyliście... - Mówię z ogromnym gniewem w oczach. - Chciałem być dla was dobry, lecz wy nie jesteście dobrzy dla mnie I CO WIĘCEJ! NIE WYPEŁNIACIE MOICH ROZKAZÓW, NIEZDYSCYPLINOWANI MŁOKOSI! ZAPIERDALAĆ, ALE JUŻ! I NIECH KTOŚ JEDZIE DO HEGRIG PO SASZE!

Cały dzień spędzam na spacerowaniu po wiosce i oglądaniu zniszczeń. Kręcę przy tym głową i pokazuję, w mniej uprzejmy sposób, co żołnierze mają naprawić.

Rozmawiam także z niektórymi mieszkańcami. Mówię im, że wszystko tu się zmieni. Wioska rozrośnie się, powstaną umocnienia, które będą bronić ich przed atakami zwierzoludzi i innych choler.
Przemiawiam do tych, którzy wykazują wyższy stopień inteligencji lub chociażby wyglądają na bardziej mądrych.

- Widzę strach w waszych oczach - powiedziałem wyraźnie poruszony. - Lecz odrzućcie swe lęki i zaufajcie mi. Ród Ostapowicz nigdy nie zapominał o tych, którzy są solą tej ziemi.

Zarządce kazałem pochować. Jego rodzinę osobiście pocieszyłem.

Zapewne mają tu miejsce do spoczynku dla mnie, zajmuję je.

Wieczór spędzam w karczmie. Rozmawiam z tymi, którzy przyjdą do mnie na ewentualną rozmowę. Jestem wtedy spokojny i wyrozumiały.
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN OSTAPOVICZ

Żołnierze latają jak opętani, bojąc się "pańskiego buta". Gorliwie wypełniają Twoje rozkazy, już po kilku godzinach wieś zaczyna przypominać tą, którą dostałeś.

O Saszy brak jakichkolwiek wiadomości. Być może szuka Cię właśnie w Hergig.

Twoje pojawienie się w wiosce wzbudziło początkowo strach, że może być gorzej, jednakże po kilku uściskach i zapewnieniach o polepszeniu życia we wsi, mieszkańcy zaczęli postrzegać Cię jako wybawcę i bohatera.

Ku Twojemu zdumieniu, kilku wieśniaków poczęło zgłaszać się, a za nimi kolejne osoby, po swoje należności, zniszczone lub zabite przez Twoich żołnierzy. Chodzi tu o zwierzęta, plony, piwo lub pogwałcone dziewki.
Gotów byłbyś im zapłacić, gdybyś miał z czego...

Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 00:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zadowolony ze swoich poczynań, jednakże problem pozostał problem finansowy. Zbieram wszystkich mieszkańców wioski na placu kiedy roboty ukończyły się. Zapewne jest późna noc, lecz muszę powiedzieć to co mi leży na sercu jeszcze dziś.

- Drodzy obywatele! - Przemówiłem do tłumu. - Z całego serca chciałbym wynagrodzić wam straty jakie ponieśliście przez mych żołnierzy! Bądźcie pewni, że w przyszłym roku będziecie zwolnieni od podatków! Danine z tego roku opłacicie mi w paru częściach, by wasza wieś nie umarła z głodu! W ten sposób unikniemy nędzy!

Wskazuję na moich żołnierzy.

- Oni będą wam pomagać - powiedziałem uśmiechnięty. - Każdemu gospodarzowi przysługuje dwóch moich ludzi by pomagali wam w pracach codziennych. Jutro, do południa, przyjmuję kandydatury na stanoswisko sołtysa! Przyszy sołtys winien być czytaty i pisaty... Jestem z wami! Pamiętajcie! Teraz dobrej nocy. W razie jakich kolwiek problemów, zgłoście się do mnie!

Kiedy tłum rozejdzie zwracam się do moich ludzi.

- Nie myślcie sobie, że odrobiliście swoją karę - powiedziałem przez zęby. - Wioska może i wygląda jak wcześniej, ale pomyślcie o tych ludziach! To także istoty rozumne, sabaki wy... Spróbujcie protestować, a mój gniew będzie jeszcze większy. Jutro ci, którzy nie będą mieli nic do pracy, pójdą ze mną. Zorientujemy się co jeszcze można tutaj zbudować. Ach... Jeśli nie chcecie spać na dworze zetnijcie drzewa i zbudujcie sobie chaty.

Zniżam ton i uśmiecham się.

- Dobra robota... Porządnie posprzątaliście bałagan, który uczyniliście - powiedziałem. - BYLE TO BYŁ OSTATNI RAZ! Dobranoc...
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN OSTAPOVICZ

Wieśniacy nie wydają się już tacy entuzjastyczni. Liczyli na pieniądze a nie wyimaginowane zyski z mniejszych podatków lub sług w postaci żołnierzy. A i wśród Twoich oddziałów nie dzieje się najlepiej. Żołnierze są wściekli i raczej nie zamierzają służyć chłopom.

Kandydata na sołtysa nie ma, nikt nie sprostał wymaganiom takim jak umiejętność czytania i pisania.

Nadszedł wieczór i poczułeś zmęczenie. Wszyscy mieszkańcy i żołnierze powoli kładą się spać. I Ty ruszyłeś do swojego dworku przespać się. nie wygląda on okazale, ale jest wygodny i przytulny. Taki, jaki pamiętasz z Kislevu. Zaskoczony odkryłeś, że służbą tam dyrygowała właśnie Kislevitka, Svietłana Goroznyj. Urokliwa i piękna kobieta, cieszy się, że w końcu spotkała rodaka.

Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widok Svietłany również mnie ucieszył. Obiecałem jej, że porozmawiamy jutro... Tym czasem musze wypocząć. Ten dzień był strasznie męczący.

Pokładam się do snu w swojej komnacie.
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIEŃ 3

Poranek nie był tak przyjemny jak ostatni wieczór. Kieska pogoda, chłód i mgła mogą położyć Twoich żołnierzy szybką gorączką, szczególnie, że kazałeś im spać na dworze, a pijani wątpliwe by przykryli się dobrze.

Obudziło Cię pukanie do drzwi. To Svietlana, przyszła do Ciebie z gorącym posiłkiem i herbatą na tacy.

- Dzień Dobry Panie. To zaszczyt móc gościć taką osobistość w Muden...

Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prostuję się na łóżku i przecieram oczy. Na jej widok uśmiecham się.

- Na bogów... - Mruczę jeszcze zaspany. - Dziękuje. Zostań porozmawiamy póki jeszcze nie dopadły mnie problemy mego życia codziennego. Podejdź i opowiedz coś o sobie.
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN OSTAPOVICZ

Kobieta uśmiechnęła się delikatnie a kosmyk włosów opadł jej delikatnie na policzek. Była tak piękna, jak tylko może być kobieta ze wschodu, nagle poczułeś dziwne, znajome ciepło w podbrzuszu....

- Jestem prostą dziewczyną ze stolicy, z Kislevu. Ponieważ byłam młodszą siostrą, rodzina wysłała mnie jako jeden z podarunków dla elektora Hergig, a on przydzielił mnie tu, żebym dbała o dom właściciela wsi... co chyba nie wychodzi mi najlepiej... Ale staram się. A waszmość, Panie, jak się tu znalazłeś, jeżeli można spytać?

Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również uśmiechnąłem się i schowałem niesforny kosmyk włosów Svietłany za ucho. Powstałem z łoża i skierowałem się do wieszaka po szlafrok. Jestem tylko w luźnych spodniach koloru granatowego, w których sypiam.
Zarzuciłem szlafrok na swe barki i upiłem łyk herbaty.

- Ród mój stary i szanowany na naszych rodzinnych ziemiach - odezwałem się w dialekcie Kisleva. - Elektor poprosił mnie, jako patriarchę mego rodu o pomoc, chodzi tu o sprawy militarne. Sama wiesz, wojna, przemoc... Wszystko to o czym marzy każdy młodzieniec a co przeklina każdy starzec.

Usiadłem obok niej i uśmiechnąłem się.

- Musisz się tutaj nudzić, prawda?
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Witamy na dworze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach