Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Hergig
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Witamy na dworze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 16:13    Temat postu: Hergig Odpowiedz z cytatem

Hergig to młoda stolica Hochlandu. Zyskało ten satus kosztem Bergsburga. Jednakże nie z byle powodu. Hergig jest piękne, nowoczesne i duże. Jest tu praktycznie wszystko, sklepy, gildie, różnoracy rzemieślnicy, są urzędy, gospody dla bogatych i tych mnie zamożnych. Jest nawet garnizon a w nim dobrze wyszkoleni i wyekwipowani żołnierze.

Miasto przeżywa teraz swój renesans, dobrze zarządzane przez Friedricha von Hergig miasto prosperuje i bogaci się. Sprawnie zaprojektowane tak, żeby ukryć dzielnicę biedoty najdalej od pałacu elektorskiego. Ulice zaprojektowane tak, że każda główna doprowadzi cię prosto na rynek.

O samym rynku długo można by mówić. Jest to miejsce handlu, od najdrobniejszego, bo wielkie transakcje. Tu możesz kupić wszystko, tanio rzeczy legalne i te mniej. Tutaj zbiera się największa część mieszczan, są nawet chłopi próbujący sprzedać zwierzęta lub jakieś warzywa.
Przy rynku znajduje się ratusz, a w nim urzęduje burmistrz miasta Hergig, zarządzający tym miastem w imieniu elektora.

#Sesja Sylvania - Otto Welmann, akolita
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YU TOHEI

- to Adam, Konrad, Hans i Fiodor. Są naszymi informatorami w mieście, pracuję w urzędach i różnych instytucjach. Wojowników mistrzu, mamy swoich. Ludziom których wskazałeś każę się niezwłocznie przyjrzeć, ale to może potrwać, zalecam dużą, dużą ostrożność w tym czasie... Ta organizacja... jest dosyć nietypowania, bardziej ściąga do siebie ludzi niż cokolwiek robi, może się do czegoś szykują... trudno powiedzieć, nikt kogo tam wysłałem nie wrócił...

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Więc nie wysyłaj tam nikogo więcej tylko obserwuj! Spróbuj dorwać jakiegoś ich człowieka i wyciągnij od niego jakieś szczegóły. O mnie sie nie martw dam sobie radę, lepiej sam uważaj żebyś nie wpadł i mnie przy okazji nie pogrążył. Teraz szybko, co mają to powiedzenia nasi informatorzy? Dziś Elektor urządza polowania i dobrze wiesz muszę tam być.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 01:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YU TOHEI

- Nic ciekawego. Interesy idą dobrze. Nowa organizacja jeszcze nam nie dopieka. Znamy dane co prawda jednego z ludzi obcej organizacji. Tylko, że... jest tu burmistrzem...

Na polowanie i tak już się spóźniłeś...

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Kuso! Obserwuj burmistrza, musi mieć jakiś kontakt.. tego posłańca czy kogoś dorwij i przesłuchaj. Jeśli chodzi o działanie naszej organizacji unikaj zbędnych popisów, władze nie powinny sie nam jeszcze zainteresować... albo gdyby tak udało nam sie napuścić na konkurencję straż miejską... pomyśle jeszcze o tym dam wam szczegółowe instrukcje. Jeśli będziesz chciał sie ze mną skontaktować to jedynie w moim biurze jako np. posłaniec albo klient. Ja muszę już iść ki o tsukete (uważaj na siebie)

< wychodzę z pomieszczenia, wracając na ulice rozglądam się czy ktoś nie patrzy w tą stronę. Szybkim krokiem, ale nie biegnąc, udaję sie do pałacu... oby tylko Hirokazu naszykował co mu kazałem... może zdążę przynajmniej na część polowania...>
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YU TOHEI

Katsuke ukłonił się Tobie w geście zgody i pożegnania.

- Będzie jak nakażesz

Szybkim tempem udałeś się w stronę pałacu, kiedy coś przykuło Twoją uwagę. Jakiś rzemieślnik broni sprzedawał w swoim sklepie wyjątkową katanę... Twoją katanę...

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<zatrzymuję sie z lekkim niedowierzaniem... 'skąd tu sie wzięła moja broń! ', uśmiecham się... ' zapytam skąd ją ma i wyciągnę z niego prawdę a potem ukażę każdego kto brał w tym udział!' wchodzę do środka i udaję zainteresowanego klienta... wskazując na broń pytam>

- Kowalu, czy to twoja robota? Naprawdę wyśmienity widok... nie sądziłem, że zobaczę coś takiego poza Nipponem... odwiedzałeś może kiedyś moją piękną ojczyznę, nauczyli cię tam wykuwać broń?

<uważnie obserwują reakcje sklepikarza, jeśli kiedykolwiek był w Nipponie to zaprzeczy... my nie zdradzamy naszych tajemnic przybyszom.>
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal zdziwił się lekko widząc kogoś Twojej rasy, po czym spojrzał ze stoickim spokojem ale i zafascynowaniem w oczach na broń, kiedy rzekł:

- To niestety nie moja robota, znalazłem ten miecz... hmmm.. u rynkowego sprzedawcy, nie był nawet rzemieślnikiem, ale broń miał przednią do sprzedaży i bardzo tanio, może to jakiś dostawca, czy.. hurtownik.... A interesuje waszmość ta broń? Chętnie ją odsprzedam.

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Rynkowego sprzedawcy powiadasz... ja bym go raczej nazwał zbójem albo złodziejem. Tak się składa rzemieślniku, że mam dużą kolekcję takiej broni i ten egzemplarz łudząco przypomina jedna z moich własności, zadziwiające nieprawdaż? Zastanów się ile razy w swoim życiu widziałeś tanio taką broń? Zapewniam cię, że ceny nie schodzą poniżej kilku lub nawet kilkunasty setek złotych koron za zwykłą broń bitewną, a przekraczają kilka tysięcy za broń kolekcjonerską, a ile ty za to dałeś? Dwieście? Trzysta? Nie rozśmieszaj mnie bajkami, ta broń została skradziona z mojej kolekcji i nie mam co do tego żadnej wątpliwości. Wiesz dlaczego? Bo nikt inny w tym mieście jej nie kolekcjonuje w taki stopniu jak ja! <kładę dłoń na rękojeści katany, obnażam kilka milimetrów ostrza> Lepiej nie pogarszaj swojej sytuacji i mów prawdę.
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YU TOHEI

Rzemieślnik trochę się przestraszył, ale nie zamierzał rezygnować z cennej broni.

- [i]O nie drogi Panie. Żyjemy w mieście prawa... zawołam strażników i trafi waszmość do więzienia. Powiedziałem prawdę, tą broń zakupiłem na rynku, nie obchodzi mnie skąd się wzięła ani kim jest sprzedawca...

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 00:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- W mieście prawa nie okradają dyplomatów z Książęcego dworu!

< poklepuję rękojeść miecza. >

- Powinno pana to interesować, handel kradzionym towarem to przestępstwo. Czy ma waść dowód na to, że nie współpracował z tym hurtownikiem ? Nie sądzę... wiec jak ? Załatwimy to pokojowo miedzy sobą czy może mam wezwać strażników albo kogoś z prywatnej obstawy?
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YU TOHEI

- Drogi panie... Nie ma nic złego w zakupie nawet kradzionej broni, jeżeli się o tym NIE WIEDZIAŁO. Jeżeli znajdzie waszmość dowód, że z nim współpracowałem, sam oddam się w ręce straży. A teraz... pozwoli waść, ale muszę prowadzić interes.

Mówiąc to położył dłoń na mieczu.

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Kisama! Dobre zachowanie w stosunku do szlachty nie jest widać zasadą w tym waszym 'Imperium'. <wzdycham zrezygnowany.> W Nipponie miałbym prawo pozbawić cię głowy ale tutaj ogranicza mnie prawo i bez dowodów nie mogę zrobić niczego. Jednak nie zmienia to faktu, że jedno moje słówko szepnięte do ucha Elektora wystarczy aby przeprowadzić szczegółową kontrolę tego miejsca. Cień podejrzenia wystarczy aby zamknąć ten interes, skonfiskować dobra, a pana wtrącić do lochu. Równie dobrze możemy załatwić to teraz miedzy sobą, ale czy ta broń jest dla pana warta aż tyle aby oddać za nią życie ?

<robię krótką pauzę obserwując reakcję kowala>

Możemy jednak oszczędzić sobie tych nie przyjemności. Pan odda mi broń i dokładnie opisze okoliczności jej zakupu i sprzedawcę, a za to otrzyma przyzwoitą sumkę w brzęczącej monecie. To jak rozwiążemy ten problem, moje złoto czeka na pana decyzję ? Hayaku hato nie mam całego dnia aby czekać na odpowiedź.

< na wszelki wypadek robię krok do tyłu, lewą ręka przytrzymuję saya[pochwę] w okolicy tsuby [gardy]. prawą rękę trzymam wzdłuż ciała ale gotową do szybkiego dobycia broni. >
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YU TOHEI

Na wzmiankę o złocie w zamian za oddanie broni rzemieślnikowi zaświeciły się oczy.

- Dobrze... Oto broń. Jeżeli chodzi o tego człowieka, to znajdzie go waszmość na targu. Nie trudno będzie go znaleźć, szczególnie, że sprzedaje wyjątkową broń... A teraz, proszę o moją rekompensatę...

Powrót do góry
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<odbieram broń i sięgam po sakiewkę. Ważę ją w dłoni, jeśli 'waży' na więcej niż pięćset koron ujmuję garść i rzucam sakiewkę rzemieślnikowi mówiąc. >

- To dla waszmości za informacje. Dostaniesz drugie tyle jeśli ten sprzedawca zaproponuje ci inną nippońską broń, a ty niezwłocznie mnie o tym powiadomisz. Szukaj mnie na dworze Elektora, pytaj o ambasadora Nipponu. Aha i jeszcze jedno... jeśli miałbyś inną interesującą broń pamiętaj, że we mnie zawsze znajdziesz dobrego kupca.

< składam lekki ukłon i wychodzę ze sklepu. Kieruję się na targ i szukam stoiska z bronią egzotyczną. >
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Witamy na dworze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach