Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rekrutacja
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sylvania - Ziemia Przeklętych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 18:09    Temat postu: Rekrutacja Odpowiedz z cytatem

Hoetmar mała miejscowość pod Liecheberg, znajdowała się na południowym zachodzie Sylvanii. Wioska otoczona drewnianą palisadą, mającą gwarantować pozorne bezpieczeństwo wieśniakom i przyjezdnym. Główną atrakcją w tej mieścinie była gospoda „Czarny Pan”. Jej właścicielem był Horatio Mertz. Przed wjazdem do miasta zatrzymywali się tutaj prawie wszyscy „obcy”: najemnicy szukający zysku, łowcy wampirów marzący o sławie, kupcy czy zwykli podróżnicy, których zakręty życiowe zmusiły do zawitania do tej mrocznej krainy.

Samo Leichberg było dobrze ufortyfikowanym miastem, otoczonym przez potężne mury. Miejsce to było kultem wiary Morra. Władca miasta i jego mieszkańcy od wielu pokoleń opierają się dominacji Von Carsteinów.
Sylvania od lat bowiem rządzona jest przez ród Von Carstein, którego główną siedzibą jest Zamek Drakenhof. Ludność miejscowa wierzy, że wampiry opanowały tą ziemię i, gdy tylko słońce schowa się za chmurami ustępując miejsca swojemu bratu księżycowi, wampirzy władcy i ich sługi wyruszają na „łowy”. Tak jedno można było rzec o tym miejscu – coś złego się działo. Jakby mrok okrył krainę sprawiając, że ziemię stawały się jałowe, a ludzie bali się nadchodzącego zmroku. Miejsce to było ziemią przeklętych, gdyż nawet mutanci mogli znaleźć tutaj schronienie i spokój od łowców czarownic.

„Czarny Pan” to spora karczma, wielkością dorównująca trzem budynkom. Wschodnie i zachodnie skrzydło przerobione zostały na pokoje gościnne, gdzie można było odpocząć po długiej i ciężkiej wędrówce, a centralna izba, największa, mogła pomieścić ponad setkę ludzi.

Dzień zbliżał się ku końcowi, stary Horatio powoli ścierał kurz z największego stołu w swojej karczmie. Nie spieszył się, bowiem wiedział, że ma jeszcze ponad godzinę nim zmęczeni pracą chłopi zaczną ściągać, jak co wieczór, do jego przybytku. Splunął na blat, żeby zetrzeć zaschnięte resztki czegoś, co wyglądało na sos, podrapał się po rzyci i westchnął przeciągle. Obok niego krzątała się młoda dziewczyna o jasnych włosach. Oboje domyślali się, że jak każdego dnia, przy ostatnich promieniach słońca karczma zacznie się wypełniać gośćmi.
Spędzenie wieczoru w tawernie służyło nie tylko rozrywce, lecz także stanowiło możliwość, by zasięgnąć wieści o szerokim świecie, i najważniejsze – dawało schronienie przed nocą.

Za oknem już poszarzało, z nieba począł padać rzęsisty deszcz. Ludzie tłumnie schodzili się do „Czarnego Pana” w celu wypicia czegoś mocniejszego lub znalezienia noclegu przed dalszą podróż. Drzwi karczmy, na których od zewnątrz wyrzeźbiono gołębicę niosącą młot, co jakiś czas poruszały się, za sprawą wiejącego mocno wiatru, i uderzały we framugę. Goście jednak nie zwracali uwagi na taki szczegół, czuli się tutaj bezpiecznie. Dziś poza zwykłymi podróżnymi, zjechała się tutaj dziwna menażeria.
W lewej części karczmy, przy jednym ze stolików siedziała grupa mężczyzn ubranych tak samo. Nosili skórzniem, na co mieli narzucone płaszcze, na których widniał dziwny symbol – goła czaszka, z której oczodołów wystawały kołki. Ci, którzy stali by w pobliżu, mogli by dosłyszeć rozmowę:

- Myślisz że one istnieją – zapytał jeden
- Tak, mówię Ci. Mistrz Soltau-Lubeck powiada, że w Regakhof ich znajdziemy – odpowiedział drugi
- Wam… – nie dokończył trzeci, bowiem któryś z jego kompanów uderzył go w głowę
- Milcz młodzieńcze – skwitował kolejny – mówię wam, raz widziałem tą istotę. Miała wielkie kły, z których spływała krew, palce zakończone szponami, którymi mógłby rozpłatać nawet płytówkę, a oczy… oczy czerwone i przenikające świadomość, tak, że można oszaleć

Gdzie indziej grupa niziołków opowiadała radośnie jak to Altdrof, po Burzy Chaosu, rozwija się w dość powolnym tempie. Pili nie mało, i zamawiali jadło, które widocznie było pierwszej klasy.

- Mówię wam, nasz imperator poradzi sobie szybko – zaczął jeden
- Co ty bredzisz, zobaczysz minie ćwierć wieku nim Imperium znów odzyska świetlność – drugi jednak nie chciał się poddać
- Co wy tam imperium, jak ten Wielki Zły nadal gdzieś schował się. Ino czekać, aż znów zaatakuje, a teraz i Sigmar nas opuścił – trzeci zaczął
- Tak, podobno zostawił młot, a sam zniknął jak kiedyś – szepnął kolejny.

To taki krótki przedwstęp do mojej sesji drodzy gracze. Teraz czas na zasady rekrutacji.
Sesja będzie miała miejsce w Sylvanii, kilkanaście miesięcy po Burzy Chaosu. Gra będzie toczona w formie storytellingu z rzutami w ważnych momentach, które przeprowadzam ja. W przeciwieństwie do moich poprzednich „sesji” ta nie będzie żadnym heroiciem. Chcę zrobić coś bardziej mrocznego a przynajmniej takie jest założenie sesji.

Chętni do gry tworzą pierwszą profesję podstawową: mającą rozwinięte wszystkie umiejętności, zdolności i rozwinięcia z niej jednak nie wchodzicie na kolejną. Ekwipunek według podręcznika przydzielacie: czyli to co wybrana przez profesja ma to i wy macie. Ilość złota sam wam dobiorę. Co do profesji i rasy nie mam wymagań. Druga edycja oczywiście.

Historia na minimum 1 stronę A-4 ma zawierać: imię i nazwisko, historię jej życia, wygląd, co lubi, czego nie, jakie ma podejście do życia, wartości, cele, oraz co robi/sprowadza ją do Sylvani!!!

Rozmowy zaczynamy od myślnika i kursywą.
Przemyślenia bierzemy w cudzysłów.
Koniec rekrutacji: 12 marca.
Częstotliwość postowania: raz na tydzień. Czyli od momentu powstania posta gracze mają tydzień by odpisać. Brak możliwości oczywiście uwzględniony przy wcześniejszej informacji.
Posty piszemy w pierwszej osobie.

Kontakt przez PW lub gg: 4401858/ po 18 jestem niewidoczny. Mail: kain30@wp.pl

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste

Ostatnio zmieniony przez kain dnia Pią Mar 11, 2011 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cranmer
Graf
Graf

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakoś widzę bak odzewu zatem pierwszy zgłoszę się do tej sesji. Postać dostaniesz za tydzień albo w ostatnim dniu rekrutacji - tak w moim stylu - nie mam nawet jeszcze konkretnego pomysłu ale jakiś najemnik bądź zwykły zabijaka... może zbój, na pewno jakaś postać z grupy nie do końca dobry ale nie tak strasznie zły.
Jaracz
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trupy... wampiry, lisze... życie po śmierci wciąż na topie Smile

Się zgłaszam i ja. Wzorem Crana zagram kimś nie do końca dobrym, ale też nie skażonym do szpiku kości złem Razz

Porywacz zwłok/hiena cmentarna. Która z tych dwóch (według mnie niesłusznie rozdzielonych) profesji przyjdzie mi w udziale, jeszcze nie wiem. Dam znać. Postać się powolutku tworzy.
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I'm in for it in the name of Sigmar

#Sesja Sylvania - Otto Welmann, akolita
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xsary
Markgraf
Markgraf

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 03:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gariel napisał:
I'm in for it in the name of Sigmar

Zmartwychwstanie zawsze spoko!

I ja zagram. Nie mam pojęcia jeszcze kim natomiast gratuluję pomysłu osadzenia sesji w Sylvanii. Oby było tak jak zakładasz - mroczno i brudno.

Kartę postaci wyślę zapewne chwilę przed terminem.
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja jeszcze mam pytanie do tych którzy chcą grać:

Wolicie pisać posty w pierwszej czy trzeciej osobie ? - każdy to widzi inaczej, więc niech wola ludu się spełni Razz

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapomnijcie o mnie. Ja jak zawsze chętny do gry... nie wiem do końca jeszcze kim. Myślę albo nad ex strażnikiem dróg, będącym banitą, zwykłym najemnikiem- intelektualistą, a elfim grajkiem i mistrzem jeździectwa.

Zastanowię się. Macie jednak mnie po swojej stronie, o!

Co do pisania- zdecydowanie pierwsza osoba, by lepiej się wczuć w postać i ją odgrywać.
Powrót do góry
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hail to Gazul, the Lord of Underearth!
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja takze sie dopisuję do listy rekrutacyjnej.

Rozważe postać i pomysł na nią.Mam w sumie 5 pomysłów na postacie zobaczymy co z tego wyjdzie:D

JA ZDECYDOWANIE Z 1 OSOBY BY WCZUĆ SIE W POSTAC POTRZEBUJE PISAC JAKBYM TO BYŁ JA.

Chociaz Snorri,myśli że to dobry pomysł Very Happy też dałoby rade jednak zdecydowanie wolę 1 osobę.

Co ważniejsze czy Wampira można tez stworzyc czy tylko "siły dobra" wchodzą w rachube?

Pytam bo nie wiem czy masz zamiar dzielic graczy i obracac przeciw sobie czy raczej bedziemy walczyc ze zlem czającym sie w sylvani:).

Osobiscie proponowalbym zaawansowane profesje na wampiry bo łowca wampirów przykładowo to zaawansowana.Jednak jest to tylko propozycja do rozważenia.

Reszte pytan bede walil na gg.
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstępnie się zgłaszam, ale muszę to jeszcze przemyśleć...
Ziołochętni otworzą filię w Drakenchof.
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile znajdę trochę czasu z czym niestety ostatnio ciężko podeślę kartę Wink.
I wybaczcie tym razem czas na ciemną stronę w mym wydaniu.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapisuje się jako chętny do grania

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja postać skończona czeka na akceptację:D
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warmlotek napisał:
Moja postać skończona czeka na akceptację:D

Ja jej nie dostałem jeszcze Razz

mail: kain30@wp.pl

Powrót do góry
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już poszła:)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum drachenfels.nazwa.pl/drachenfels/forum/ Strona Główna -> Sylvania - Ziemia Przeklętych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: